در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

سازمان ها موظف به تهیه گزارش شاخص ها و خسارت های مرگ و میر ناشی از حوادث شدند

نمایندگان مردم در خانه ملت سازمان ها را موظف به تهیه گزارش شاخص ها و خسارت های مرگ و میر ناشی از حوادث و سوانح، میزان خسارات اقتصادی مستقیم ناشی از حوادث و سوانح و مانند آن کردند.

خانه ملت؛  نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 16 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور با ماده 27 این لایحه با 175 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 208 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

همچنین نمایندگان در جریان بررسی لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور با ماده 28 این لایحه با 155 رأی موافق، 26 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 208 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده 27 این لایحه آمده است؛ به منظور نظارت بر تحقق اهداف این قانون، سازمان موظف است با همکاری دستگاه ها و نهادهای مشمول این قانون، شاخص های کلان ارزیابی اثربخشی مدیریت بحران در کشور شامل میزان مرگ و میر ناشی از حوادث و سوانح، میزان خسارات اقتصادی مستقیم ناشی از حوادث و سوانح و مانند آن را تدوین و گزارش سالانه را با همکاری دستگاه ها و نهادهای مذکور تهیه و منتشر کند. یک نسخه از این گزارش از طریق وزیر کشور به رئیس جمهور و هنگام تقدیم لایحه بودجه سالانه کشور به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.

بنابراین گزارش همچنین در ماده 28 لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور آمده است اقدامات سازمان و سایر دستگاه های ذی ربط مبتنی بر احکام قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور مصوب 31 اردیبهشت سال 87 در طول سال های 94 تا زمان لازم الاجرا شدن این قانون تنفیذ می شود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، صحن علنی