در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

افزایش اعتبارات دستگاه های فرهنگی در سال آینده

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ گفت: اعتبارات دستگاه های فرهنگی در لایحه بودجه سال ۹۸ کاهش چشم گیری داشت به همین دلیل مقرر شد تمام اعتبارات این دستگاه ها به میزان بودجه سال جاری(۹۷) افزایش داده شود.

خانه ملت؛ محمد مهدی مفتح  در تشریح نشست امروز(15 بهمن ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: در جلسه امروز، گزارش کمیسیون تلفیق بودجه به جمع‌بندی نهایی رسید و مسائلی مانند نحوه ارائه بودجه به صحن مجلس- دوسقفی یا یک سقفی- تعیین تکلیف شد.

گزارش لایحه بودجه 98 به صورت یک سقفی به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود

نماینده مرم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود: از یک سو تمامی مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 98 براساس یک سقفی بودن بودجه، تصویب شده است و از سوی دیگر سقف کل درآمدها و هزینه ها نشان داد که بودجه باید به صورت یک سقفی به صحن علنی مجلس ارائه شود.

اعتبارات در نظر گرفته شده برای مسائلی مانند آبیاری تحت فشار، آبخیزداری، آب رسانی روستایی و ریزگردها در لایحه بودجه سال آینده کافی نیست
وی بیان کرد: برای مشکلاتی مانند آبیاری تحت فشار، آبخیزداری، آب رسانی روستایی و ریزگردها در لایحه بودجه سال آینده اعتبارات به میزان نیاز، در نظر گرفته نشده است به همین دلیل اقداماتی در این زمینه در حال انجام است تا در صورت اذن مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی برای حل مسائل مذکور اعتباراتی برداشت شود؛ در صورت دریافت اذن رهبری این هزینه در سقف بودجه دیده می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: اعتبارات دستگاه های فرهنگی در لایحه بودجه سال 98 کاهش چشم گیری داشت به همین دلیل کمیسیون تلفیق بودجه مقرر کرد تمام اعتبارات دستگاه‌های فرهنگی دارای ردیف به میزان بودجه سال جاری(97) افزایش داده شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون تلفیق درحال آماده کردن گزارش لایحه بودجه سال 98 برای ارائه به صحن علنی است، خاطرنشان کرد: از آنجایی که کارهایی مانند تایپ گزارش در حال انجام است به نظر می رسد این گزارش -مشروط بر اینکه دستگاه های اجرایی مجلس اقدامات لازم را انجام دهند- تا فردا تهیه و آماده توزیع در صحن شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 ادامه داد: از زمان انتشار گزارش نمایندگان 10 روز زمان دارند تا پیشنهادات خود را درباره گزارش کمیسیون تلفیق بودجه 98 ارائه دهند./
 

برچسب ها

آسیب شناسی فرهنگی، اخبار برگزیده، صحن علنی