رضایی کوچی مظرح کرد؛

ارزان و ایمن بودن استفاده از بخش ریلی

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ارزان و ایمن بودن استفاده از بخش ریلی گفت: توسعه حمل و نقل ریلی موجب صرفه جویی ۶۵۰ میلیون دلاری در مصرف سوخت می شود.

 خانه ملت؛ در تشریح بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس از ایستگاه مرکزی راه آهن جمهوری اسلامی گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در این رابطه به ویژه در بحث ارائه خدمات به مسافران صورت گرفته است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه حمل و نقل ریلی در کشور افزود: استفاده از قطار جهت مسافرت و حمل کالا هم ارزان است و هم از ایمنی بالاتری نسبت به سایر روش های حمل و نقل برخوردار است.

وی با بیان اینکه حداکثر استفاده از ظرفیت شبکه ریلی تاکنون 50 درصد بوده است، افزود: حمل و نقل ریلی از اهمیت بالایی در بحث جابجایی مسافران برخوردار است، اما تاکنون متاسفانه استقبال قابل توجهی از این مسئله صورت نگرفته و این در حالی است که در تمامی کشورها به خاطر امنیت بالا، مردم از راه آهن استفاده می کنند.

رضایی کوچی با اعلام اینکه توسعه حمل و نقل ریلی موجب صرفه جویی 650 میلیون دلاری در مصرف سوخت می شود، افزود: البته این عدد و آمارها قابل افزایش است که این در گرو تغییر نگاه و رویکرد دولت، مجلس و مردم است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سالانه حدود یک هزار کیلومتر به شبکه ریلی کشور افزوده می شود، بیان کرد: قطعاً باید برای توسعه حمل و نقل ریلی فرهنگ سازی صورت بگیرد و دولت نیز باید نسبت به نوسازی واگن ها اقدامات لازم را صورت دهد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بنزن، حمل و نقل ریلی، دلار، سوخت، طرح های قطار شهری، قطار