رئیس مجلس در دیدار با وزیر خارجه سوریه:

پایداری ملت سوریه در برابر ماجراجویی های دشمنان به ثمر نشسته است

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر امور خارجه سوریه بیان داشت: امروز پایداری ملت سوریه در برابر ماجراجویی های دشمنان به ثمر نشسته است.

خانه ملت؛ دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه شنبه 16 بهمن ماه) با ولید المعلم وزیر خارجه سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط دیرینه و گسترده ایران و سوریه، گفت: خوشبختانه روابط دو کشور در حال گسترش بوده و این روند تداوم خواهد یافت.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مقابله با تروریسم تصریح کرد: ما از پیشرفت هایی که در رابطه با مسائل سیاسی سوریه و همچنین عرصه میدانی و مقابله با تروریسم انجام شده خوشحال هستیم.

دکتر لاریجانی ادامه داد: امروز پایداری ملت سوریه در برابر ماجراجویی های دشمنان به ثمر نشسته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور ایران و سوریه تأکید کرد و افزود: قطعا همکاری های تجاری دو کشور در سال جاری میلادی باید افزایش یابد .

پیروزی های ملت سوریه سبب خشم صهیونیستها و آمریکا شده است

در این دیدار ولید المعلم وزیر امورخارجه سوریه با تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: تأثیر مثبت انقلاب ملت ایران تنها معطوف به این کشور نبود، بلکه تمام منطقه را تحت تأثیرات مثبت خود قرار دارد.

وزیر خارجه سوریه با اشاره به همکاری های ثمربخش ایران، محور مقاومت و روسیه در مبارزه با تروریسم، گفت: این پیروزی خشم صهیونیست ها و آمریکایی ها را بر انگیخته و به دنبال آن هستند که با تجاوز مستمر به کشور سوریه، توطئه های خود را پیش ببرند.

وی با انتقاد از تحریم های ظالمانه آمریکا گفت: قطعا توطئه آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی همانند توطئه های این کشور علیه ملت سوریه شکست خواهد خورد، از طرف دیگر تحریم های اقتصادی ایالات متحده نشان دهنده ناآگاهی ترامپ در برابر حقیقت، ظرفیت و اراده ملت ایران است.

ولید المعلم با اشاره به رویکرد دوگانه آمریکایی ها نسبت به مسئله خروج نیروهای شان از سوریه، گفت: برخلاف ادعای آمریکایی ها، این کشور نه تنها نیروهای خود در سوریه را کاهش نداده، بلکه به بهانه نظارت بر روند خروج نیروهایش، بر تعداد آنها افزوده است./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار ویژه، استکبار آمریکا، حل بحران سوریه، دولت صهیونیستی، رژیم صهونیستی، سوریه