فلاحت پیشه مطرح کرد؛

عملکرد و نقش رایزن های اقتصادی در خارج از کشور

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در خارج از کشور عملاً چیزی تحت عنوان رایزن اقتصادی نداریم.

خانه ملت ؛ حشمت الله فلاحت پیشه  با اشاره به عملکرد و نقش رایزن های اقتصادی در خارج از کشور گفت:فعالیت رایزن اقتصادی در خارج از کشور عملاً تعطیل است و نقش آنها در سیاست خارجی تعریف نشده که این خلاف قانون برنامه تلقی می شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود:رایزنان اقتصادی در کشور هایی مانند ترکیه، روسیه،چین و غیره...نقش عمده ای را در اقتصاد خارجی ایفا می کنند و رایزن های متعددی در کشور های مختلف دارند اما این موضوع برای کشور ما تعریف نشده، لذا این نقش را کارشناس های سیاسی ما تحت عنوان رایزن انجام می دهند که تلاش آنها محترم است ولی قطعاً به نتیجه نخواهد رسید.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رایزن اقتصادی شخصی است که در زمینه اقتصاد و بازاریابی باید فعالانه عمل کند که متاسفانه این حوزه مغفول مانده است. در طول تحولاتی که در منطقه شکل گرفته در حوزه میدانی با افتخار کشوری هستیم که نقش اول و قاطع رو بازی کردیم، در حوزه سیاسی به طور معمول نقش ما تحلیل می رود و مثل گذشته نیست، هرچند که باز موثر هستیم اما در حوزه اقتصادی استاد از بین بردن فرصت ها هستیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش فعالان اقتصادی تاکنون خوب بوده است، گفت:به هیچ وجه فرصت های اقتصادی که برای فعالان اقتصادی در خارج از کشور فراهم می کنیم، بر بنیاد میزان هزینه کرد میدانی و سیاسی مان شکل نگرفته است./
 

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، تمرکز فعالان اقتصادی و سیاستگذاران