دهقانی فیروز آبادی مطرح کرد؛

مردمسالاری دینی در حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی ۲۲بهمن نمود یافت

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مردمسالاری دینی در حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی ۲۲بهمن نمود یافت.

 خانه‌ملت؛ کمال دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه در چهلمین سال پیروزی انقلاب هستیم و آمریکا تصور می کرد با اعمال فشار به ایران از گستردگی حضور در راهپیمایی 22 بهمن می کاهد، گفت: رسانه های خارجی پیش از این وانمود کرده اند که آمریکا توانسته با اعمال تحریم و فشارهای اقتصادی ملت ایران را خسته کرده و آنها دیگر در راهپیمایی شرکت نخواهند کرد اما ملت ایران با حضور پرشور خود نتیجه را برعکس کردند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: نظام های استکباری قصد داشتند با تحریم ها نظام ایران را به زانو در بیاورند اما مردم با اراده جمعی در سراسر کشور پاسخ این اهانت ها و تحریم ها را دادند.

وی در ادامه با بیان اینکه ملت ایران در طول 40 سال انواع و اقسام مشارکت های سیاسی را داشته اند که نشان می دهد نظام جمهوری اسلامی از نظر مشروعیت یکی از قوی ترین نظام های بین المللی است، عنوان کرد: تا کنون انتخابات های متعددی داشته ایم و حضور ملت ایران هر سال در راهپیمایی 22 بهمن پرشورتر از سال های قبل بوده که نشان می دهد مردمسالاری دینی و اصل دخالت مردم در سرنوشت خود در 40 سال کاملا رعایت شده و قابل مشاهده است.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: حضور مردم در دفاع مقدس و تشییع پیکر پاک شهدا، حضور در راهپیمایی های هرساله 22 بهمن و حضور در انتخابات های مختلف، مقابله با داعش و سایر عرصه هایی که همه و همه گواهی بر پشتیبانی ملت ایران از نظام خود بوده است، دشمن را طی این 40 سال ناکام گذارده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه ملت ایران با مشارکت در راهپیمایی 22بهمن امسال انسجام داخلی خود را بیش از پیش نشان دادند، اظهار داشت: ملت ایران ثابت کردند خودشان سرنوشت خودشان را تعیین می کنند و با این حرکت استقلال خود را به رخ جهانیان کشیدند.

وی اضافه کرد: ملت ایران در شدیدترین زمانی که آمریکا احساس می کند به ایران فشار آورده سر بلند کردند و با دفاع از نظام خود اعلام کردند که عنصر وابسته ای نبوده و با خودباوری، سرنوشت را دست خودشان می دانند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ملت ایران این پیام را برای جهان داشتند که اگر برای ما احترام قائل باشند ما برای آنها احترام قائل هستیم اما اگر بی احترامی کرده یا فشار بیاورند ما نیز مقاومت کرده و فشار می آوریم و در این زمینه تا پای جان پای نظام خود ایستاده اند./

 

برچسب ها

22 بهمن، اخبار برگزیده، استقلال، انتخابات، راهپیمایی 22 بهمن