ابطحی مطرح کرد؛

تشکیل کابینه لبنان و پیروزی جریان مقاومت

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است آمریکایی ها علیرغم سر دادن شعارهای دموکراسی طلبانه اجازه اجرای واقعی آن را در کشورها نمی دهند.

 خانه ملت؛ محمدجواد ابطحی با اشاره به تشکیل کابینه لبنان بعد از گذشت 9 ماه و شکست دسیسه های خارجی در دخالت در امور داخلی این کشور، گفت: تمام تلاش آمریکا این بود که دولت لبنان تشکیل نشود و این به معنای آن است که شعار دموکراسی صرفا ابزاری در دست آنها بوده و در هر جایی که بخواهد به واقعیت محقق شود به ضرر آمریکا است و جلوی آن را می گیرد چنانچه در عربستان، الجزایر و سایر کشورهای نیز اجازه برقراری دموکراسی را نمی دهند.

آمریکا مانع اصلی تشکیل کابینه دولت لبنان بود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آمریکا جمهوری اسلامی را دیکتاتوری می نامد و درباره عربستان سکوت کرده است، عنوان کرد: پس منظور اصلی آنها دموکراسی واقعی نیست و صرفا نمی خواستند در لبنان دولت تشکیل شده و حزب الله دست برتر را بگیرد.

وی همچنین با بیان اینکه با دولت لبنان با ایستادگی نیروهای مقاومت چه شیعه و سنی و چه مسیحیان و علیرغم فشارهای خارجی از سوی سعودی، فرانسه و آمریکا تشکیل شد، اظهار داشت: اکنون امیدواری نسبت به آینده لبنان وجود دارد و حتی نابودی اسرائیلی محتمل است چنانچه در سال 1968 ضمن درگیری با سه کشور اراضی آنها را گرفت و در سال 1973 با ایجاد درگیری با سوریه و مصر این امکان وجود داشت که به قاهره برسد و از سوی دیگر با لبنان درگیر شد و تا رودخانه لیتانی نزدیکی بیروت آمد اما در نهایت ارتش چهارم دنیا در جنگ 33 روزه شکست خورد.

احتمال اقدام تروریستی علیه اعضای کابینه لبنان وجود دارد

ابطحی در ادامه با اشاره به این مطلب که در نهایت برخی عناصر آمریکایی هم وارد کابینه لبنان شده اند، عنوان کرد: با این حال اکثریت کابینه از آن آنها نیست اما این احتمال می رود که اقدامات تروریستی نسبت به سایر اعضای کابینه صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه تصریح کرد: حضور 4 زن در کابینه لبنان برای نخستین بار حائز اهمیت است به خصوص برای آنها که شعارهای فمینیستی می دادند این نکته مهمی است چنانچه اگر زن به عنوان یک مدیر باشد می توان از ظرفیت آنها نیز استفاده کرد که این اقدامی است که حزب الله صورت داد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به موضع گیری سعد حریری نسبت به کابینه لبنان خاطرنشان کرد: در حال حاضر سعد حریری نیز با کابینه شکل گرفته موافق است البته اگر مخالفت و کارشکنی می کرد موقعیت خود را از دست می داد به خصوص که بعد از جریان گروگان گیری او در عربستان نظر لبنانی ها نسبت به وی منفی شده است و صرفا قشر تجار عرب با حریری هم نظر هستند اما به طور کل در میان جامعه لبنان جایگاهی ندارد./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، تروریست ها، تروریستها، تروریسم، لبنان