ابطحی مطرح کرد؛

برخورد رسانه های وابسته به غرب در موضوع ونزوئلا

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است ونزوئلا منابع آینده کشورهای غرب را می تواند تامین کند به همین خاطر غربی ها می خواهند روی کشورهای آمریکای لاتین سیطره پیدا کنند.

 خانه ملت؛ محمدجواد ابطحی با اشاره به برخورد رسانه های وابسته به غرب در موضوع ونزوئلا گفت:رسانه های غربی از جمله بنگاه سخن پراکنی بی بی سی ابزار جاسوسی و جنگ نرم رژیم پلید انگلیس است،از ابتدا بوده است حالا هم به منظور تاثیرگذاری بیشتر بر افکار عمومی کشورهای منطقه بی بی سی عربی و بی بی سی فارسی درست کردند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود:در طول سالها بی بی سی سعی کرده برای جذب مخاطب یک خبر درست را بدهد،در کنار آن ۹۹ درصد دروغ بگوید و این کار را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد:رسانه های وابسته به غرب درباره ونزوئلا هم این کار را می کنند؛تظاهرات موافقین مادورو را نشان نمی دهند،اما تظاهرات مخالفان را پخش می کنند،با مخالفان مصاحبه می کنند؛اما با موافقان مصاحبه انجام نمی دهند و این صحنه بی‌بی‌سی است.

ونزوئلا سرشار از منابع و معادن مهم دست نخورده

نماینده مردم در خانه ملت با بیان اینکه کارتل‌های نفتی و شرکت های چند ملیتی برای این رسانه ها پول خرج می‌کنند،مطرح کرد: رسانه های وابسته و بنگاه های سخن پراکنی با هزینه های بسیار اثرگذار خواهند بود؛اینها با تبلیغات رسانه را در دستشان می گیرند.مردم ونزوئلا و کشورهای آمریکای لاتین نظام رسانه ای ندارند که بخواهند حقانیت کشورشان را ثابت کنند.به طور مثال کشورما یک شبکه ماهواره ای به زبان اسپانیولی داردکه آن هم در بسیاری از کشورهای غرب تحریم است و این اخبار کمتر مرکز توجه قرار می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم بااشاره به تحولات اخیر ونزوئلا و انتخاب رئیس‌جمهور دست‌نشانده از سوی آمریکا ،مطرح کرد: ونزوئلا دارای منابع سرشار نفت است و منابع و معادن مهم دست نخورده و بیخ گوش آمریکا است.

ونزوئلا پایه‌گذار انقلاب بولیواری

ابطحی با بیان اینکه ونزوئلا از مهمترین و اثرگذارترین کشورهای آمریکای لاتین است،تاکید کرد:ونزوئلا پایه‌گذار انقلاب بولیواری و مستضعفین است،اگر بتوانند ونزوئلا را زمین بزنند،می‌توانند بر کل آمریکای لاتین تسلط پیدا کنند و این کار را قبلا درباره شیلی کرده‌اند و حالا هم درباره ونزوئلا انجام می دهند.

وی با اشاره به اتفاقاتی در شیلی افتاد و قتل عام مردم در این تحولات،اظهار کرد:برای ایجاد کودتا در ونزوئلا ،راهش این است که تحریم‌ها را زیاد کنند و فشار مالی به دولت ونزوئلا وارد کنند، معیشت مردم به مخاطره بیفتد؛ارزش پول ملی ونزوئلا به شدت کاهش پیدا کند تا مردم مانند بلایی که در شیلی سر مردم و آلنده آوردند بر سر مادورو هم بیاورند.

عضوکمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود:آمریکایی ها می خواهند که مردم با قابلمه های خالی از گرسنگی بیرون بیایند و بگویند که ما غذا می‌خواهیم،کودتا کنند و بعد تمام مخالفان را قتل عام خواهند کرد؛همانطور که یک میلیون نفر را در شیلی قتل عام کردند و کک مدعیان حقوق بشر هم نگزید و این خط را بی بی سی ،رسانه‌های بیگانه و رسانه‌های وابسته به غرب ادامه می‌دهند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه انگلیس اگر راست می گوید مشکلش با آرژانتین در موضوع جزایر مالویناس حل کند،ادامه داد:ونزوئلا منابع آینده کشورهای غرب را می تواند تامین کند به همین خاطر می‌خواهند روی کشورهای آمریکای لاتین سیطره پیدا کنند؛حالابه سمت آمریکای لاتین غش کرده اند؛ البته با مقاومت مردم و آگاهی مردم تیر آنها به سنگ خواهد خورد. /
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد نفتی، انقلاب، معادن، ونزوئلا