رحیمی جهان آبادی مطرح کرد؛

برخی کشورها به سرکردگی عربستان به دنبال تخریب امنیت در ایران هستند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است اکنون که پاکستان توانایی تأمین امنیت مرزهای خود را ندارد ایران به لحاظ قانونی می تواند به پایگاه های تروریستی داخل خاک پاکستان حمله کند و مانع مرز دلیلی بر عدم انجام این اقدام نیست.

 خانه ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی در واکنش به حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان که منجر به شهادت تعدادی از پاسداران انقلاب اسلامی شد گفت: عربستان سعودی وارد جنگ تمام عیاری در منطقه شده است و همین امر سبب شده ایران و عربستان وارد چالش های زیادی طی دو دهه اخیر شوند.

سیاست بن سلمان کشاندن دامنه جنگی قومیت‌های تندروی مذهبی به داخل ایران است

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: بعد از روی کار آمدن بن سلمان در عربستان نیز سیاست‌های جدیدی در تجهیز و تسلیح برخی اقوام و قومیت های مذهبی تندرو برای اقدامات تروریستی تبیین شد و اکنون سعودی به دنبال کشاندن این دامنه جنگی به داخل ایران است.

وی در ادامه با بیان اینکه بعید نیست عربستان از پاکستان برای تعدی به ایران سوءاستفاده کند، عنوان کرد: با این حال پاکستان دارای منافع مشترک با جمهوری اسلامی بوده و قطعا دولت این کشور اقدامی علیه ایران نخواهد کرد اما ضعف حکومت مرکزی پاکستان باعث شده است گروهک های تروریستی مستقر در مرزهای این کشور با ایران، به راحتی دست به اقدامات تروریستی بزنند و عربستان سعودی نیز تمام تلاش خود را برای بهره برداری از این وضعیت کرده است.

رحیمی جهان آبادی در ادامه با بیان اینکه ایران بر اساس اصل دفاع مشروع منشور سازمان بین الملل می تواند علیه هرگونه تجاوز به خاک و شهروندان خود اقدام کند، یادآور شد: حفاظت از شهروندان از حقوق ما است و در این زمینه لازم است به هر نحوی اقدام به دفاع از میهن خود کنیم از این رو باید با قدرت با پاکستان صحبت شود تا اگر این کشور امکان تأمین امنیت مرزهای خود را ندارد ایران به موضوع ورود کند.

برخی کشورها به سرکردگی عربستان به دنبال تخریب امنیت در ایران هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اکنون ایران این حق را دارد تا با حمله به پایگاه های تروریستی داخل خاک پاکستان از مرزهای خود حفاظت کند و صرفا یک مانع به نام مرز نمی تواند باعث شود به راحتی جان شهروندان ایرانی در خطر قرار گیرد.

وی افزود: در حال حاضر یک جنگ تمام عیار در منطقه در جریان است و برخی کشورها با سرکردگی عربستان با تقسیم کار از تمام ظرفیت خود در حال استفاده هستند تا علیه ایران اقدام کنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون که این کشورها از تهدید، تحریم و ایجاد آشوب های داخلی به نتیجه نرسیده اند قصد دارند با ترور و بمبگذاری مانع قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه شوند؛ نفوذی که باعث وحشت سعودی ها و همدستان آنها شده است./
 

برچسب ها

اتحادیه عرب، اخبار برگزیده، امنیت خارجی، انقلاب اسلامی، ترور، تروریست ها، تروریستها، راهپیمایی 22 بهمن، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سیستان و بلوچستان، عرب، عربستان