سیاوشی تاکید کرد؛

انقلاب اسلامی فرصت حضور حدکثری زنان در دانشگاه را فراهم کرد

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود اینکه فرصت ‎های محدودی به بانوان برای ظهور و بروز در عصه هنر وجود دارد اما آن ها در این راستا فعالیت های گسترده ای داشتند و موفقیت خود را مرهون تلاش خودشان هستند.

خانه‌ملت ؛ طیبه سیاوشی شاه عنایتیبا اشاره به برگزاری موفق سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و حضور پر رنگ بانوان در این دوره از جشنواره که امسال شاهد حضور آثار هفت فیلمساز زن در کنار دو تهیه‌کننده و سه داور زن در این رویداد بودیم، عنوان کرد: عرصه فرهنگ و هنر، عرصه‌‎ای است که بخشی از بانوان به ویژه زنانی که فعال هستند در این حوزه فعالیت می‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این حوزه‌ها بانوان می‌‎توانند زبان بیان جامعه باشند و همچنین فعالیت‌هایی که به آن علقه شخصی دارند را انجام دهند، افزود: در عرصه هنری کشور با وجود اینکه فرصت‌‎های محدودی به بانوان برای ظهور و بروز وجود دارد اما آن‌ها در این راستا فعالیت‌های گسترده‌ای داشتند و موفقیت خود را مرهون تلاش خودشان هستند.

انقلاب اسلامی فرصت حضور حدکثری زنان در دانشگاه را فراهم کرد

سیاوشی اضافه کرد: انقلاب اسلامی این فرصت را برای بانوان مهیا کرد که آن‌‎ها بتوانند حضور حداکثری در دانشگاه‌های کشور داشته باشند و همین تحصیلات آکادمیک پایه خیلی خوبی برای دستیابی بانوان به موفقیت‎هایی که شاهدش هستیم را ایجاد کرد.

وی ادامه داد: تنوع سوژه‌ها از نکات ویژه جشنواره امسال بود که فیلم‌های امسال جشنواره فیلم فجر از مباحث هویتی تا آسیب‌های اجتماعی و همچنین سوژه‌های بدیع و متنوع را روی پرده بردند که برخی از این موارد وقتی از نگاه بانوان پرداخت شود ظرافت‌های خاص خود را نیز به دنبال خواهد داشت.

سیاوشی تصریح کرد: در این میان فیلم "شبی که ماه کامل شد" در عین پرداختن به تروریست‎‌های تکفیری، شأن و جایگاه رفیع مردم سیستان و بلوچستان را مد نظر داشت و این یکی از این نکاتی بود که مسئولان فرهنگی استان سیستان و بلوچستان نیز قرار داشت و توجه به فرهنگ غنی مردم سیستان و بلوچستان یکی از موضوعاتی بود که در سفر کمیسیون فرهنگی به این استان همواره دغدغه مردم نجیب این دیار بود.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جشنواره امسال آثار متنوعی به خود دید که بیانگر بلوغ جشنواره بود و امیدواریم این نگاه بتواند در سال‌های آینده با حمایت مسئولان ادامه داشته باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال زنان، انقلاب، تشکل های زنان، حوزه زنان، حوزه هنری