احمد مازنی مطرح کرد؛

عربستان پدر مادی و معنوی تروریست در منطقه

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن اشاره به اینکه عربستان پدر مادی و معنوی تروریست در منطقه است، گفت: وزارت خارجه ایران، مرزبانی و دولت پاکستان باید پاسخگوی فاجعه تروریستی زاهدان باشند.

خانه ملت ؛ احمد مازنی  با یادآوری انفجار انتحاری در سیستان و بلوچستان، گفت: وزارت امور خارجه این فاجعه را باید بررسی کند، این اتفاق از مرز پاکستان رخ داده لذا دستگاه دیپلماسی و مرزبانی ما و به همین میزان دولت پاکستان باید پاسخگو باشد.

عربستان پدر مادی و معنوی تروریست در منطقه

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در واقع تردیدی در اینکه دولت عربستان نقش موثری در تربیت تروریست در منطقه دارد و به لحاظ مادی و معنوی پدر تروریست در منطقه است، وجود ندارد، لذا قطعا منشاء چنین فجایعی عربستان است.

وی افزود: برخی از سران سعودی حتی نشست هایی با گروه های منحد تروریستی وخائن کشور ما در طول این چند سال داشتند، از این رو نقش آنها در چنین حوادث تروریستی بی بدیل است.

لزوم ورود کمیسیون امنیت ملی مجلس به حادثه تروریستی زاهدان

مازنی تاکید کرد: همکاران ما در کمیسیون امنیت ملی مجلس با هوشمندی باید مسئله را از وزرات امور خارجه و نیروهای انتظامی و امنیتی کشور و استان دنبال و درخواست کنند تا وضعیت را توضیح دهند تا شاهد این حوادث نباشیم

این نماینده مردم با اشاره به سابقه تاریخی خوب مردم لهستان با جمهوری اسلامی ایران، گفت: زمانی که لهستانی ها در جنگ جهانی دوم از کشور شوروی و ایران عبور کردند، ما از آنها حمایت کردیم به نوعی که لهستانی ها سالها در ایران زندگی کردند، زنان و مردم مسن لهستانی نیز هنگام سفر ما به ورشو ضمن استقبال از نمایندگان ایرانی اذعان داشتند که کودکان اصفهان هستند و به نوعی خود را مدیون جمهوری اسلامی دانستند.

انتقاد از همراهی لهستان با آمریکا در نشست ورشو/ ایران با قدرت در مقابل عناصر ضد امنیتی ایستاده است

وی ادامه داد: با این حال شایسته مردم ایران نیست که امروز لهستان میزبان دشمن ما که حامی تحریم و تروریسم هستند، باشد. این باور که تنها از طریق تعامل با نتانیاهو یا بن سلمان یا ترامپ می توان به صلح و امنیت رسید، غلط است. ما با قدرت باید در مقابل این عناصر که آرامش و امنیت ایران را نمی خواهند بیاستیم.

لزوم توجه به نقش مردم سیستان و بلوچستان در تامین امنیت منطقه

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به خانواده شهدا تروریستی زاهدان، گفت: شهادت این عزیزان در ریشه کن کردن ریشه تروریست در کشور و منطقه ما تاثیر مثبت است، همپنین در شناخت عناصر تروریستی و تکفیری هم موثر خواهد بود. مردم سیستان و بلوچستان باید مورد اعتماد بیشتر قرار گیرند زیرا نقش بسزایی در تامین امنیت منطقه می توانند داشته باشند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت، تروریست ها، تروریستها، سپاه، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سیستان و بلوچستان، پاکستان