فلاحت پیشه مطرح کرد؛

ضرورت اتخاذ راهبرد مشترک ایران و هند برای مقابله با تروریسم

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری اشتراکات عقیدتی و عملیاتی حوادث تروریستی اخیر زاهدان و کشمیر، تاکید کرد: اتخاذ راهبرد مشترک با هند برای مقابله با تروریسم ضروری است.

 خانه‌ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه در واکنش به توئیت عباس عراقچی درباره مذاکره با وزیر خارجه هند حول محور همکاری برای مقابله با تروریسم در منطقه، گفت: اقدامات تروریستی در در بین برخی از کشورهای منطقه دارای نقاط مشترکی است؛ این اقدامات دارای اشتراکات کامل عقیدتی و حتی به عملیاتی است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اقدامات ایذایی علیه ایرانی‌ها در مرز پاکستان و اقدامات صورت گرفته در کشمیر هند از این شباهت‌ها برخوردارند.

وی افزود: این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران در اختلاف بین پاکستان و هند در موضوع کشمیر نقش مسالمت جویانه را با حفظ همجواری با دو کشور در دستور کار قرار داده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه حادثه تروریستی اخیر در زاهدان و اتفاق تروریستی در کشمیر به لحاظ عقیدتی از پشتوانه سلفی برخوردار است و از لحاظ عملیاتی هم شباهت بسیار بین این دو حادثه وجود دارد از این رو مقامات سیاسی دو کشور باید به سمت راهبرد مشترک برای مقابله با تروریسم حرکت کتتد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه در صفحه توییتر خود نوشت: ایران و هند از دو حادثه تروریستی تاثرآور در طی چند روز گذشته که تلفات جانی بسیاری به بار آوردند، در رنجند. امروز با سوشما سوواراج‌، وزیر امور خارجه هند هنگامی که در تهران توقف کرد، دیدار کردم. ما توافق کردیم تا همکاری نزدیکی برای مقابله با تروریسم در منطقه داشته باشیم. دیگر کافیست./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ترور، تروریست ها، تروریسم، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سیستان و بلوچستان، هندوستان