جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد؛

حضور موفق جمهوری اسلامی در نشست های پی در پی در مورد یمن و سوریه

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است که حضور ایران در اجلاس و نشست های خاورمیانه هزینه های منطقه را کاهش خواهد داد.

 خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ضمن تاکید بر تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در منطقه و حضور موفق جمهوری اسلامی در نشست های پی در پی در مورد یمن و سوریه گفت:در ادبیات دنیا یک دوگانگی وجود دارد،یک گانه آن این است که ایران نفوذ دارد ،دخالت می‌کند و حاکمان کشورها را تحت نفوذ خود دارد و معادلات خاورمیانه را حداقل در دست خودش گرفته است.

وی ادامه داد:گانه دوم این است که در اجلاس ها و کنفرانس ها سعی بر حذف ایران دارند؛چراکه آن را مانع موفقیت خود می دانند.بالاخره ایران دخالت داشته باشد یا نه.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ما به دنبال این نیست که قدر قدرت باشد و در کشورها دخالت کند،تاکید کرد: ولی کشور ما قدرت ذاتی و فی‌نفسه که ریشه در هویت تاریخی ایران است،داریم و بر این اساس هم ارتباطات بسیار خوبی با دنیا با کشورهای همسایه و غیر همسایه داریم.


این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه با حذف ایران از کنفرانس ها و نشست ها خود کشورها ضرر می‌کنند،مطرح کرد:نشست هایی که منتهی به تحولات منطقه ای و خاورمیانه می شود،بدون حضور ایران به نتیجه نخواهد رسید؛مگر از نقش راهبری و راهبردی ایران که ریشه در سنوات ماضیی دارد استفاده کنند،طبیعتا مشکلات خاورمیانه کمتر خواهد شد ،سریع تر حل می‌شود.

جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:برخی از این کشورها براساس بغض و کینه و عقده هایی که دارند سعی می‌کنند،ایران را حذف کنند و در این باتلاق دست و پا می‌زنند در صورتی که اگر از توان ایران استفاده کنند بسیاری از مسائل قابل حل است.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به بحران سوریه و موفقیت های نشست های مانند سوچی ،مطرح کرد: در بحران سوریه هم در حذف داعش و هم در حذف کسانی که در داخل سوریه گروه های معاند بودند و به دنبال تکه تکه کردن خاک سوریه بودند که این می توانست به سایر کشورها هم تسری پیدا کند؛اقدامات جدی به خوبی انجام دادیم.

وی در ادامه افزود:ما مسبوق به سابقه هستیم؛گروه‌های شبه نظامی و سیاسی ما را بسیاری از کشورها می شناسند؛بعضا از آن از ما حرف شنوی دارند و بعضی هم از کشور ما ترس دارند و می داند که اگر دست از پا خطا کنند کنند؛معادلات آنها را می توانیم به هم بزنیم.

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تاکید براینکه کشورهای کوچک عربی منطقه به فکر ایجاد آرامش برای رژیم صهیونیستی هستند؛ تصریح کرد:توصیه ما به برخی کشورهای عربی منطقه که با خیال خام خودشان، می خواهند ایران را حذف کنند و در اجلاس ها سعی می کنند نقش جمهوری اسلامی ایران را کمرنگ کنند،این است که این اتفاق برای آنها هزینه دارد،با خروج ایران از این نشست ها هزینه‌های آنها افزایش پیدا می‌کند؛حضور ایران هزینه‌های خاورمیانه و منطقه را کاهش خواهد داد./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بحران سوریه، روسیه، سوری، سوریه، عربستان