نجفی خوشرودی مطرح کرد؛

بررسی ابعاد حادثه تروریستی جاده خاش_زاهدان

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیحاتی در خصوص بررسی ابعاد حادثه تروریستی جاده خاش_زاهدان در جلسه فوق العاده کمیسیون متبوعش ارائه کرد.

خانه‌ملت؛ علی نجفی خوشرودی در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص بررسی ابعاد حادثه تروریستی جاده خاش_زاهدان، گفت: با وجو اینکه دستور کار مجلس، بررسی بودجه ۹۸ است اما کمیسیون امنیت ملی به محض وقوع حادثه در سریع‌ترین زمان ممکن، جلسه فوق‌العاده‌ای را برای بررسی ابعاد حادثه تروریستی در اطراف زاهدان برگزار کرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در جلسه مذکور مسئولان دستگاه‌های امنیتی، معاون سیاسی وزارت خارجه و استاندار سیستان و بلوچستان حضور داشتند، اظهار کرد: اعضای کمیسیون این حادثه را محکوم کرده و شهادت تعدادی از پاسداران انقلاب اسلامی را تسلیت گفتند.

وی ادامه داد: ابتدا مسئولان دستگاه‌های امنیتی گزارشی پیرامون جزییات ابعاد حادثه را ارائه کرده و تاکید شد اگرچه طی ماه های اخیر تعداد قابل توجهی از تحرکات تروریستی را توانسته‌اند خنثی کنند اما متاسفانه در این حادثه به دلایل مختلف از جمله ضعف و کاستی در اشراف اطلاعاتی رخ داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در جلسه یاد شده بحث استفاده از قلمرو و خاک پاکستان از سوی گروه های تروریستی برای انجام اقدامات علیه ایران مطرح شد؛ کشورمان شرایط و مشکلات دولت پاکستان برای کنترل موثر و حوزه‌ی همجواری با جمهوری اسلامی ایران را درک می‌کند اما انتظار اراده سیاسی قوی‌تر برای عدم استفاده از خاک پاکستان از سوی گروه های تروریستی برای ضربه زدن به ایران وجود دارد.

نجفی خوشرودی با بیان اینکه در این جلسه تقویت مرزها و توجه بیشتر به توسعه پایدار و هماهنگی دستگاه‌های امنیتی مورد تاکید قرار گرفت، ادامه داد: حتما نتیجه بررسی‌ها در قالب گزارشی از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مجلس ارائه خواهد شد.

ی در خصوص توضیحات ارائه شده از سوی عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه، گفت: دستگاه دیپلماسی در دو بخش اقداماتش را انجام داده است. ابتدا اینکه همبستگی جهانی در محکومیت این اقدام تروریستی انجام شد که بر این اساس این حادثه تروریستی از سوی سازمان ملل، دبیر کل سازمان ملل، اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای منطقه شد این حادثه را محکوم کردند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین اقدام دیگری که دستگاه دیپلماسی در دستور کار گذاشته رایزنی فشرده با طرف پاکستانی است که بر این اساس سفیر پاکستان احضار شده است و سفیر ایران در اسلام آباد نیز با مسئولان نیروهای مسلح پاکستان دیدار و گفت و گو کرده است.

نجفی خشرودی تصریح کرد: این مهم در حالیست که رایزنی‌های اطلاعاتی و امنیتی نیز به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است. همچنین رایزنی‌ها با طرف هندی برای مقابله با تروریست در سطح منطقه در دستور کار است که امیدواریم مجموعه این اقدامات پیام روشنی برای طرف پاکستانی و گروه های تروریستی داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره‌ی دلیل رایزنی با هند خاطرنشان کرد: هند کشور مهمی در منطقه است که همزمان با اقدام تروریستی در زاهدان اقدام مشابهی در هند صورت گرفت و بیش از ۴۰ نفر از نیروهای ارتش هند کشته شدند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ترور، تروریست ها، تروریستها، جمهوری اسلامی ایران، زاهدان، سپاه، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سیاست های تروریستی، سیستان و بلوچستان، هندوستان، پاکستان