نجفی خوشرودی مطرح کرد؛

وضعیت مرزهای پاکستان منجر به حادثه تروریستی زاهدان شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره نشست فوق العاده کمیسیون متبوع خود گفت: تروریست ها با استفاده از اشرار و قاچاقچیان و استخدام مزدور از برخی کشورهای منطقه و با پشتیبانی لجستیک و تجهیزات انفجاری، اقدامات تروریستی انجام می دهند.

 خانه‌ملت؛ علی نجفی خوشرودی در تشریح نشست فوق‌العاده ظهر امروز (یکشنبه، 28 بهمن ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: نشست مذکور به منظور بررسی ابعاد حادثه تروریستی اخیر در اطراف زادهان با حضور مسئولان وزارت امور خارجه، دستگاه های امنیتی، وزارت کشور و استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در این جلسه مسئولان دستگاه های امنیتی گزارشی از جزئیات و ابعاد این حادثه تروریستی ارائه و تأکید کردند که اگرچه تعدادی از تحرکات تروریستی طی ماه های اخیر خنثی شد اما متأسفانه گروه های تروریستی با سوءاستفاده از شرایط امنیتی و وضعیت مرزها در منطقه از جمله در رابطه با پاکستان، این اقدام تروریستی را مرتکب شدند.

تروریست‌ها با استفاده از اشرار و قاچاقچیان و پشتیبانی تجهیزات انفجاری دست به اقدامات انفجاری می‌زنند که اراده سیاسی و عملیاتی پاکستان می‌تواند مانع این حوادث تروریستی شود.
وی افزود: تروریست ها با استفاده از اشرار و قاچاقچیان و استخدام مزدور از برخی کشورهای منطقه و با پشتیبانی لجستیک و تجهیزات انفجاری، اقدامات تروریستی انجام می دهند.

نجفی خوشرودی ادامه داد: عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه نیز با اشاره به محکومیت جهانی این حادثه تروریستی، اقدامات دستگاه دیپلماسی در روابط با پاکستان را تشریح و تأکید کرد که صراحتا به طرف پاکستانی گفته شد که اراده سیاسی و عملیاتی پاکستان می تواند مانع از چنین حوادث تروریستی و سوءاستفاده تروریست ها از خاک پاکستان شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: اراده و عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با تروریسم، توجه بیشتر به اشراف اطلاعاتی و امنیتی، اهتمام بیشتر به توسعه پایدار در استان سیستان و بلوچستان و زیرساخت های منطقه مرزی، همکاری با برخی کشورهای منطقه از جمله با هند برای مبارزه با تروریسم از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بوده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی، شهادت تعدادی از پاسداران انقلاب اسلامی را تسلیت گفتند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت، انقلاب اسلامی، ترور، تروریست ها، تروریسم، سپاه، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مقابله با تروریسم