دهمرده مطرح کرد؛

تمام بدخواهان بشریت دوست دارند به ایران لطمه بزنند

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس گفت: حضور مرتجعین و مستکبرین در افغانستان و پاکستان برای ضربه زدن به ایران است اما با همین شرایط نیز می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که ظرفیت های مرزی شرق کشور شکوفا شود.

خانه ملت؛ حبیب دهمرده در خصوص توانایی‌های استان سیستان و بلوچستان و تلاش دشمن برای ایجاد ناامنی در این استان اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد یعنی اگر زیرساخت‌های لازم در استان فراهم باشد، این منطقه به راحتی می‌تواند چند استان را اداره کند.

مزیت استان سیستان و بلوچستان همسایگی با ۳ کشور است

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سیستان و بلوچستان در چند جای مختلف ظرفیت خود را نشان داده است؛ از طرف دیگر استان سیستان و بلوچستان با ۳ کشور عمان، افغانستان و پاکستان همسایه است که این امر پیچیدگی‌های خاصی را به دنبال دارد، اما از ظرفیت‌های آن نباید غافل شویم.

تمام بدخواهان بشریت دوست دارند به ایران لطمه بزنند

وی افزود: باید یادمان باشد که در افغانستان چه کسانی زندگی می‌کنند؛ تمام عناصر دنیا در افغانستان دستی دارند ما نباید انتظار داشته باشیم که در افغانستان و پاکستان امنیتی ایجاد شود زیرا تمام بدخواهان بشریت دوست دارند به هر ترتیب لطمه‌ای به ایران بزنند و در اینجا کمین کرده‌اند.

حضور مرتجعین عرب، آمریکا و اسرائیل در افغانستان برای ضربه زدن به ایران

دهمرده ادامه داد: مرتجعین عرب آمریکا و اسرائیل نیز به دنبال ضربه زدن به ایران هستند و با توجه به اینکه این کشورها در افغانستان و پاکستان حضور دارند، میزان بروز حوادث تروریستی در این منطقه را افزایش می‌دهند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای عالی گفت: معدل کار را اگر در نظر بگیریم استان سیستان و بلوچستان نسبت به شرایط خود ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد اما برای اینکه اهداف خود در سیستان و بلوچستان را محقق سازیم باید چندین کار را انجام دهیم؛ ابتدا باید زیرساخت ها را فراهم کنیم تا مردم بتوانند یک زندگی شرافتمندانه را مطابق با استعدادهای استان داشته باشند.

مراکز علمی استان سیستان و بلوچستان در ایران سرآمد هستند

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان در بسیاری از مولفه‌ها نسبت به معدل کشور پایین‌تر است، اما در هر حوزه‌ای که سرمایه‌گذاری انجام شده یا مسئول قابلی وجود داشته، پیشرفت‌هایی را شاهد بوده‌ایم برای مثال، مراکز علمی استان سیستان و بلوچستان در ایران سرآمد هستند.

دهمرده اظهار داشت: از هر زاویه‌ای که نگاه کنیم، می‌بینیم که سرمایه گذاری در مراکز علمی سیستان و بلوچستان منجر به پیشرفت استان در این حوزه شده است، اما در موضوعات دیگر آن طور که باید به شاید، شاهد سرمایه‌گذاری نبوده‌ایم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با میانگین کشوری راه‌ها، راه‌آهن، کارخانه‌ها، صنعت و گردشگری استان سیستان و بلوچستان فاصله زیادی دارد. اعتقاد ما این است که مرزی بودن استان محدودیت نیست بلکه مزیت استان سیستان و بلوچستان مرزی بودن آن است و باید به عنوان یک فرصت به این وضعیت نگاه کنیم.

وی افزود: در مقاطعی توانستیم از ظرفیت مرز استفاده کنیم، باید کارهایی صورت گیرد تا دیگران چشم طمع به مرز نداشته باشند.

دهمرده اظهارداشت: در کشور افغانستان شاهد حضور آل سعود، آمریکا و اسرائیل هستیم و باید با همین شرایط به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم تا استعدادهای استان سیستان و بلوچستان شکوفا شود./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، اسرائیل، افغانستان