در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

تامین ۱۵ درصدی فاینانس از محل منابع صندوق توسعه ملی

نمایندگان مردم در خانه ملت، به دولت اجازه دادند سهم ۱۵ درصدی از تسهیلات فاینانس را از محل منابع صندوق توسعه ملی تامین کند.

 خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی عصر(دوشنبه، 29 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با بند "د" تبصره 4 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند مذکور آمده است؛ به دولت اجازه داده می‌شود پس از عقد قرارداد با تأمین‌کننده مالی خارجی اقدامات قانونی لازم را برای تأمین سهم پانزده‌ درصد‌(15%) تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) از محل منابع صندوق توسعه ملی به‌ عمل آورد.

به موجب بند الحاقی به تبصره ۴ ماده واحده لایحه بودجه که به تصویب مجلس رسید محاسبه کلیه منابعی که از محل منابع صندوق توسعه ملی تبدیل به ریال می‌شود، با نرخ سامانه نظام یکپارچه مدیریت ارزی (نیما) است.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در توضیح این بند گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی اذن رهبری را در مورد استقراض از صندوق توسعه ملی را گرفته اند.

همچنین عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: این پیشنهادهای الحاقی چون عمدتا برداشت از صندوق ذخیره ارزی است خلاف برنامه است و قابل طرح نیست./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، صحن علنی