نوریان مطرح کرد؛

لزوم همکاری بین ایران و هند برای مبارزه با تروریسم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه پاکستان در تامین امنیت مرزی خود دچار خلل اراده ای است، گفت: متاسفانه اراده پاکستان در تامین امنیت مرزی خلل پذیر شده که با همکاری های منطقه ای به ویژه همکاری ایران و هند باید این خلل درمان شود.

خانه ملت؛ اردشیر نوریان در واکنش به توئیت عباس عراقچی درباره مذاکره با وزیر خارجه هند حول محور همکاری برای مقابله با تروریسم در منطقه، گفت: همکاری ایران و هند برای کنترل اقدامات تروریستی قطعا مهم و موثر خواهد بود، اجلاس پارلمانی 6 کشور پاکستان، افغانستان، روسیه، چین، ترکیه و ایران هم می‌تواند مکانیزم خوبی در مقابله با تروریسم فراهم کند.

همه کشورهای منطقه باید با 6 کشور عضو اجلاس مقابله با تروریسم همراه شوند

نماینده مردم شهرکرد در نمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای دیگر منطقه‌ چون هند هم باید به این اجلاس مقابله با تروریسم اضافه شوند، تصریح کرد: توئیت آقای عراقچی هم به عنوان پیش زمینه و پیوستن سایر کشورهای منطقه به مکانیزم ضد تروریست مذکور است.

وی افزود: شش کشور نام برده در چارچوب اجلاس مقابله با تروریسم سال گذشته در پاکستان و امسال در تهران تشکیل جلسه دادند و اقداماتی را برای همکاری منطقه‌ای جهت مبارزه با تروریسم تعبیه کردند.

لزوم همکاری بین ایران و هند برای مبارزه با تروریسم با توجه به حوادث مشابه اخیر در دو کشور

نوریان معتقد است: حوادث تروریستی اخیر در جاده خاش- زاهدان و کشمیر هند نیز شباهت هایی دارد که شرایط را برای همکاری منطقه ای بین ایران و هند بیشتر می‌کند، چراکه موضوع اقدامات تروریستی منطقه‌ای فرا سرزمینی و محدود به مرزهای ملی یک کشور نیست.

دولت پاکستان دچار خلل اراده‌ای در تامین امنی مرزی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: به نظر نمی‌رسد کشور پاکستان در تامین امنیت‌های مرزی خود خلاءهایی داشته باشد، در واقع اگر دولت پاکستان اراده‌ای برای کنترل مرزهای خود داشته باشد قطعا به نتیجه خواهد رسید. متاسفانه اراده پاکستان خلل پذیر شده که با همکاری‌های منطقه‌ای این خلل ارده‌ای پاکستان را باید درمان کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه در صفحه توییتر خود نوشت: ایران و هند از دو حادثه تروریستی تاثرآور در طی چند روز گذشته که تلفات جانی بسیاری به بار آوردند، در رنجند. امروز با سوشما سوواراج‌، وزیر امور خارجه هند هنگامی که در تهران توقف کرد، دیدار کردم. ما توافق کردیم تا همکاری نزدیکی برای مقابله با تروریسم در منطقه داشته باشیم. دیگر کافیست./

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت، تروریست ها، تروریست های تکفیری، سپاه پاسداران، هندوستان، پاکستان