شریعت نژاد مطرح کرد؛

صادرات مرکبات وضعیت مطلوبی دارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بنا بر گزارش های دریافتی دولت میزان ۴۰ هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید را ذخیره کرده و از این نظر جای نکرانی وجود ندارد.

خانه ملت؛ شمس الله شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص ذخیره سازی میوه شب عید، گفت: در سال جاری دولت تلاش کرده تا 40 هزار تن مرکبات را با سقف قیمتی 3 هزار و 100 تومان خریداری کند.

مرکبات شب عید با حداقل قیمت 2 هزار و 800تومان خریداری شد

نماینده مردم رامسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حداقل مبلغ پرداختی برای خرید مرکبات به منظور ذخیره سازی شب عید 2 هزار و 800 است، تصریح کرد: تعاونی روستایی استان‌ها مامور شده‌اند تا میوه مورد نیاز شب عید را ذخیره سازی کنند، در کنار مرکبات سیب نیز ذخیره شده است.

صادرات مرکبات وضعیت مطلوبی دارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال جاری باتوجه به اینکه فضای صادراتی کشور مهیا بوده کشاورزان از جمله باغداران مرکبات وضعیت مطلوبی دارند، ادامه داد: در فصل برداشت قیمت مرکبات وضعیت مناسبی نداشت اما در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش قیمت بودیم، در حال حاضر قیمت مرکبات برای تولیدکننده و صادرکننده صرفه اقتصادی دارد.

40هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید ذخیره شد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه دولت در فصل برداشت و زمانی‌که قیمت محصولات مناسب بود اقدام به خرید به منظور ذخیره سازی مرکبات شب عید کرد، خاطرنشان کرد: بنا بر گزارش‌های دریافتی دولت میزان 40 هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید را ذخیره کرده و از این نظر جای نکرانی وجود ندارد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تنظیم بازار شب عید، تنظیم بازار میوه شب عید، تولید مرکبات، عید