برومندی مطرح کرد؛

ریشه تمام گروه های تروریستی در عربستان است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است برای ایران و هندوستان به عنوان کشورهای هم مرز پاکستان به هیچ وجه قابل پذیرش نیست که این کشور تبدیل به یک مرکز تولید تروریست شود.

خانه‌ملت؛ محمدمهدی برومندی با اشاره به اختلافات هندوستان و پاکستان که از دیرباز وجود داشته است، گفت: اخیرا با توجه به حادثه تروریستی در کشمیر بر دامنه تنش ها افزوده شد و واقعیت این است که قطعا سفر بن سلمان به اسلام آباد تبعات منفی برای راوبط همسایگی پاکستان داشته است.

ریشه تمام گروه‌های تروریستی در عربستان است

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مردم پاکستان با سفر ولیعهد سعودی به این کشور مخالف بودند، عنوان کرد: امروز مردم منطقه نسبت به تروریسم حساس بوده و واقع بینانه به مسائل می نگرند لذا آنها چند گروه بین المللی تروریستی از جمله القاعده، النصره، داعش و طالبان که شناخته شده هستند را تروریست می دانند، تروریست‌هایی که رد پای عربستان در میان آنها به چشم می خورد.

وی افزود: کشورها بر اساس منافع ملی خود و مبارزه با تروریسم گام بر می دارند و با توجه به گذشته تاریخی میان دو کشور، طرف پاکستانی باید با حفاظت از مرزهای خود برای تأمین امنیت میان دو کشور تلاش کند اما بی توجهی این کشور تنها تنش ها را افزایش می دهد.

کشورها به‌دنبال روابط با همسایگان با ثبات هستند

برومندی در ادامه با بیان اینکه مردم پاکستان از گذشته با مردم ایران روابط خوبی داشته و این روابط محترمانه نیز بوده است، اظهار داشت: اینکه بخشی از پاکستان به خاطر دریافت 20 میلیارد دلار از عربستان تبدیل به محل توزیع و تکثیر تروریسم شود، غیرقابل پذیرش است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همه کشورها به دنبال همسایه با ثباتی هستند که اصول بین المللی به خصوص موضوع مبارزه با تروریسم را جدی بگیرد از این رو این موضوع که پاکستان به مرکز تروریست پروری با القای تفکرات افراطی تبدیل شود برای هیچ همسایه ای از جمله ایران و هند قابل قبول نیست./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، جمهوری اسلامی ایران، هندوستان، پاکستان