بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۸؛

درآمدهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی اختصاصی تلقی می شود

نمایندگان مردم در خانه ملت مقرر کردند درآمدهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور از محل برخی خدمات اختصاصی تلقی می شود.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (چهار‌شنبه، یک اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور با بند (ط) تبصره (6) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند (ط) تبصره (6) آمده است: در سال 1398 درآمدهای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مربوط به خدمات زمین‌شناسی، اکتشافی و آزمایشگاهی موضوع ردیف‌های 140105، 140108 و 140203 جدول شماره (5)، اختصاصی تلقی می‌شود و پس از ابلاغ تخصیص توسط سازمان برنامه و بودجه کشور قابل هزینه‌کرد است.

بر اساس این گزارش جدول شماره (5) ناظر بر درآمدها، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و واگذاری دارایی مالی است که ردیف 140105 آن به درآمد حاصل از خدمات کشاورزی، صنعتی و معدنی اکتشافی و حق فنی استعلامات تطبیق اراضی اشاره دارد.

علیرضا سلیمی در جریان بررسی این بند عنوان کرد که به دلیل آن که بحث "واریز درآمدها به خزانه " در این بند ذکر نشده است، ایراد قانون اساسی دارد زیرا حساب و کتاب‌ها در کشور باید مشخص شود.

مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را به عهده داشت، توضیح داد: این عبارت به بند مذکور اضافه خواهد شد./

برچسب ها

اخبار برگزیده