لاهوتی مطرح کرد؛

عربستان مهره آمریکا درمنطقه

عضوکمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید:آمریکایی ها همیشه در منطقه یک مهره دارند،در گذشته رژیم پهلوی مهره آمریکا بود، بعد از آن صدام و بالاخره عربستان نقش آفرینی هایی برای آمریکا انجام می دهد.

 خانه ملت ؛ مهرداد بائوج لاهوتی آمریکایی‌ها و شخص ترامپ خیلی تلاش می‌کنند که یک اجماع جهانی را در دنیا علیه جمهوری اسلامی ایران به وجود بیاورند و اتفاقی افتاده است این ها نمی توانند این اجماع را به وجود بیاورند.

وی افزود:این اجماع در مورد ایران قبلا وجود داشت و در زمان اوباما این اجماع جهانی وجود داشت و این اجماع منجر به تحریم های ما در شورای امنیت سازمان ملل بود،می دانید که در شورای امنیت سازمان ملل تا ماده ۴۱ پیش رفته بودیم پس بنابراین یک اجماع علیه کشور ما وجود داشت و پس از برجام این اجماع شکسته شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه برجام این اجماع جهانی که علیه ایران وجود داشت را شکست،مطرح کرد: اگر برویم در تمام کشورهای دنیا ممکن است تحت فشار آمریکا بخواهند تصمیماتی بگیرند و در بحث تحریم‌ها تمکین بکنند؛ولی کشوری را پیدا نمی کنیم که حق را به آمریکایی‌ها بدهند.

وی در ادامه افزود:اگر با کشورهای اروپایی صحبت می‌کنیم می‌گویند ما می‌دانیم که رفتار ترامپ، رفتار ناپسندی است؛ ولی چون آمریکایی‌ها خوی استکباری دارند،این باعث شده است که مثلا خیلی از شرکت های بزرگ دنیا را اینها داشته باشند و یا سهامدار بخشی از این شرکت‌ها باشند؛ از آن طرف عربستان و اسرائیل خیلی علیه ما تلاش می‌کنند.


بائوج لاهوتی با بیان اینکه اسرائیل،ایران را یک تهدیدعلیه خودش می داند،تاکید کرد:مواضع جمهوری اسلامی هم در مقابل اسرائیل کاملاً مشخص است،همچنین رهبری معظم انقلاب می‌فرمایند که هرکسی که مواضع ضد اسرائیلی دارد ما هم کمکش می‌کنیم ؛پس بنابراین مواضع مادرمورد اسرائیل کاملاً مشخص است،دشمنی‌های رژیم صهیونیستی هم یک امر طبیعی است؛چرا که به عنوان یک غاصب مورد تهدید ما است.

عربستان مهره آمریکا درمنطقه

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه عربستان نقش رژیم پهلوی را برای آمریکا در منطقه ایفا می‌کند،تاکید کرد:آمریکایی ها همیشه در منطقه یک مهره دارند،در گذشته رژیم پهلوی مهره آمریکا بود و بعد از آن صدام و بالاخره عربستان و نقش‌آفرینی هایی که آمریکا می‌خواهد در منطقه انجام دهد؛توسط مهره های خود انجام می دهد.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود:آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند جایگاهی را در منطقه به وجود بیاورند ولی با رفتارهای خودشان جایگاهی را برای خود باقی نگذاشته،بلکه منزلت خودشان را هم کاهش دادند و تلاش می‌کنند که منزلت جایگاه خودشان را حفظ کنند.

آمریکایی ها دیگر نمی‌توانند اجماعی علیه ایران به وجود بیاورند

وی با اشاره به نشست ورشو مطرح کرد:خود لهستان از قبل اعلام کرده بود که ما به عنوان میزبان،مواضع ضد ایرانی نداریم این خیلی می‌توانست موثر باشد، نگاه لهستان موثر بود،دوم اینکه آمریکایی ها دیگر نمی‌تواند اجماعی علیه ایران به وجود بیاورند و از آن طرف حضور مردم هم تاثیر می گذارد .

عضوکمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه مردم ایران در مقابل دشمنان یَد واحده هستند،اظهار کرد:آمریکایی ها تصورشان این بود که اگر بخواهد یک فشار کوچکی را به ایران بیاورند؛پایان عمر نظام است؛در صورتی که مردم ما ممکن است مطالبات صنفی داشته باشند،مطالبات صنفی حقشان است اما اصل نظام جمهوری اسلامی را دوست دارند و پایبند به آن هستند در مقابل دشمنان نظام جمهوری اسلامی مردم ما ید واحد هستند و یک کلام مشترک دارند.

آمریکا راهی جز این ندارد که مواضعش را تغییر دهد

این نماینده مردم درمجلس دهم تاکیدکرد:به نظرم آمریکایی‌ها باید تغییر مواضع بدهند و یک جوری کار عبث و بیهوده ای را که ترامپ در خروج از برجام در پیش گرفته است؛ خودشان باید محترمانه این را جمع کنند،هیچ مشکلی را ما به وجود نیاوردیم و تلاش می‌کنند و دست و پا می‌زنند که بتوانند چند کشور دیگر را همراه خودش بکنند؛اما نمی توانند.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه شورای امنیت سازمان ملل ادامه داد:در اولین جلسه شورای امنیت که اولین بار به ریاست خود آمریکا و خود آقای ترامپ بود؛مواضعی که اروپایی ها ،چین ،روسیه و دیگر کشورها علیه آمریکا گرفتند؛ به نظر من هیمنه آمریکا همون موقع فرو ریخت و این باید درس بزرگی برای ترامپ باشد،آمریکا راهی جز این ندارد که مواضع خودش را تغییر دهد و به برجام برگردد ./
 

برچسب ها

آمریکا، اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب، اخبار برگزیده، جمهوری اسلامی ایران، عربستان