در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

مخالفت مجلس با افزایش قیمت حامل های انرژی در سال ۹۸

نمایندگان مردم در خانه ملت با پیشنهادی در رابطه با تکلیف دولت برای ساماندهی قیمت حامل های انرژی از اردیبهشت ماه سال ۹۸ مخالفت کردند.

 خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی عصر شنبه(4 اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور و پیشنهادات مربوط به بندهای الحاقی به تبصره 14 این لایحه، با پیشنهاد محمدحسین فرهنگی در رابطه با تکلیف دولت برای ساماندهی قیمت حامل های انرژی در سال 98 با 59 رأی موافق، 112 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 217 نماینده حاضر در صحن مخالفت کردند.

در جریان بررسی این پیشنهاد، محمدحسین فرهنگی به عنوان طراح پیشنهاد مذکور، گفت: براساس این پیشنهاد دولت باید نسبت به ساماندهی قیمت حامل های انرژی از اردیبهشت ماه سال آینده اقدام کند، همچنین براساس این پیشنهاد تصمیمات نهایی در جلسات سران قوا مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی باید برای مقابله با قاچاق سوخت برنامه ریزی و اقدام درستی صورت گیرد.

در این نشست همچنین علیرضا سلیمی به عنوان مخالف پیشنهاد مذکور، گفت: با تصویب و اجرای پیشنهاد سامان دهی قیمت حامل های انرژی در سال 98 قطعا باید شاهد جهش تورم در سال آینده باشیم، از این رو اگر شرایط آرام بود می توانستیم این موارد را بررسی و اجرایی کنیم اما در شرایط کنونی باید وضعیت جامعه را در تصویب مصوبات در نظر گرفت.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز تورم ماهیانه حدود 6.2 درصد است که این آمار بی سابقه بوده بنابراین تصویب پیشنهاداتی مانند ساماندهی قیمت حامل های انرژی در شرایط کنونی اقدامی درست نیست.

در این نشست همچنین سیدحمایت میرزاده در موافقت با پیشنهاد مذکور، گفت: در شرایط فعلی صرفه جویی تنها راهکار است زیرا امروز شاهد برگزاری مسابقه افزایش هزینه ها به صورت روزانه هستیم.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مشکلات امروز مسئله قاچاق بنزین است که باید از هر طریقی از وقوع آن جلوگیری شود./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بنزین، بنزین پتروشیمی ها، صحن علنی، قاچاق