نقوی حسینی مطرح کرد؛

نقش عربستان در پشتیبانی مالی از تروریست ها

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه عربستان پشتیبان مالی تروریست ها است، گفت: سعودی ها به دنبال تخریب روابط ایران و پاکستان هستند.

خانه‌ملت؛ سید حسین نقوی حسینی در توضیح وضعیت مناسبات ایران و پاکستان بعد از سفر ولیعهد عربستان به این کشور، گفت: دخالت دولت عربستان در بسیاری از فعالیت‌های تروریستی منطقه و پشتیبانی مالی از تروریست‌ها بر هیچ کس پوشیده نیست.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت عربستان به دنبال تخریب روابط جمهوری اسلامی ایران با همسایگانش است، پاکستان هم به عنوان یکی از مهمترین همسایگان ما مورد هدف سعودی‌ها قرار گرفته است، البته پاکستان از گذشته مناسبات اقتصادی با عربستان داشته است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از گذشته با پاکستان مناسبات اقتصادی و سیاسی دارد اما در شرایط کنونی با توجه به اقدامات تروریستی اخیر، دستگاه دیپلماسی باید با تمام تلاش از بهم خوردن مناسبات با پاکستان جلوگیری کند و اجازه ندهد این مسائل تروریستی افزایش و روابط ما را تیره و تار کند.

نقوی حسینی یادآور شد: نابودی روابط ما و پاکستان به نفع هیچ کدام از کشورها نیست، بنابراین دولت پاکستان هم باید روش‌های مقابله با تروریست‌ها را در پیش گیرد و نسبت به تامین امنیت در مرزها اهتمام جدی داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مراجع بین‌المللی نیز باید در مقابل اقدامات تروریستی واکنش نشان دهند، جمهوری اسلامی ایران هم قطعا ضمن حفظ مناسبات با پاکستان از همه تلاش خود برای ارتقاء امنیت مرزهای خود استفاده می‌کند./
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، جمهوری اسلامی ایران، شبکه های برون مرزی، مرز، پاکستان