اسدی کرم مطرح کرد؛

تشویق کشاورزان به کشت محصولات کم آب بر

نماینده مردم شهربابک در مجلس، گفت: برای تشویق کشاورزان حوزه انتخابیه ام به کشت محصولات کم آب بر اقدام شود در این استا نهال درخت زرشک و گل محمدی و پیاز زعفران به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفته است.

 خانه ملت؛ علی اسدی کرم در خصوص اجرای طرح‌های استفاده بهینه از آب موجود در مناطق کم آب، گفت: در استان کرمان مشکل مدیریت آب وجود دارد به همین دلیل در شهرستان شهربابک به این سمت حرکت کرده‌ایم تا کشاورزان محصولات کم آب بر با ارزش اقتصادی بالا کشت کنند و در سال‌های گذشته محصولاتی مانند زعفران، زرشک و گل محمودی کشت شده است.

تشویق کشاورزان به کشت محصولات کم‌آب بر

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محصولاتی مانند زعفران، زرشک و گلمحمدی علی‌رغم نیاز به آب کم دارای ارزش اقتصادی بالای هستند، تصریح کرد: کشاورزان را تشویق کرده‌ایم تا به سمت کشت محصولات کم‌آب بر حرکت کنند در حال حاضر خود کشاورزان برای کشت اینگونه محصولات تمایل پیدا کرده‌اند و این موضوع باعث صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب می‌شود.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حوزه استان کرمان با مشکلات کم‌آبی روبه رو است و معادن مس بسیار زیادی نیز دارد که برای انجام اقدامات عملیاتی خود نیازمند حجم آب زیادی هستند، عنوان کرد: مدیریتی باید صورت بگیرد که با مصرف حداقلی آب، معادن را به بهره‌برداری برسانیم زیرا باعث ایجاد اشتغال می‌شود.

با ایجاد شبکه فاضلاب شهرستان شهر بابک و جمع آوری آن می‌توان چندین چاه آب شرب را که آب آنها به منظور استفاده معادن برداشت می‌شود را ببندیم

مصرف آب معادن باید به حداقل برسد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برای تشویق کشاورزان به کشت محصولات کم‌آببر نهال‌ درخت زرشک و گل‌محمدی و پیاز زعفران به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفت.

استفاده از فاضلاب شهری مصرف آب معادن را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه با ایجاد شبکه فاضلاب شهرستان شهر بابک و جمع آوری آن می‌توان چندین چاه آب شرب را که آب آنها به منظور استفاده معادن برداشت می‌شود را ببندیم، خاطرنشان کرد: با استفاده از اینگونه اقدامات در زمینه آب به دنبال بهره‌برداری بهینه از معادن هستیم./
 

برچسب ها

آب، آب کشاورزان، آب کشاورزی، اخبار برگزیده، حق برق، آب و فاضلاب