در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

تکلیف دولت به تأمین دیه محکومان معسر جرائم غیرعمد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف به تأمین دیه محکومان معسر جرایم غیرعمد با اولویت زنان معسر سرپرست خانوار کردند.

 خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم سه‌شنبه ( 7 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه 98 با بند (الف) تبصره (11) لایحه بودجه سال 98 موافقت کردند.

در بند (الف) تبصره (11) آمده است: به‌منظور تأمین کسری اعتبارات دیه محکومان معسر جرائم غیرعمد ناشی از تصادف با اولویت زنان معسر سرپرست خانوار و همچنین مواردی که پرداخت خسارات ناشی از تصادف برعهده بیت‌المال یا دولت است، وزیر دادگستری مجاز است با تصویب هیأت نظارت صندوق تأمین خسارت‌های بدنی حداکثر تا سه هزار و پانصد میلیارد (3.500.000.000.000)ریال از منابع درآمد سالانه موضوع بندهای (ث) و (ج) ماده (24) قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب 20/2/1395 را از محل اعتبارات ردیف 110600 جدول شماره (7) این قانون دریافت و هزینه کند. مدیرعامل صندوق مزبور مکلف است با اعلام وزیر دادگستری، مبلغ یادشده را به‌نسبت در مقاطع سه‌ماهه در اختیار وزارت دادگستری قرار دهد. وزارت دادگستری مکلف است گزارش عملکرد این بند را هر سه ماه یک‌بار به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات، اقتصادی، اجتماعی و قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ارائه کند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، جرایم غیرعمد، صحن علنی