پژمانفر مطرح کرد؛

لزوم توجه تمام دستگاه های اجرایی به سبک زندگی اسلامی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: نه تنها دستگاه های تبلیغاتی بلکه تمام دستگاه های اجرایی نیز باید به موضوع سبک زندگی ورود کنند تا سبک زندگی واقعی اسلامی که در آن انسان می تواند جامعه بشری را به کمال برساند، محقق شود.

 خانه ملت ؛ نصرالله پژمانفر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: سبک زندگی ماحصل قوانین و باورهایی است که در رفتار انسان‌ها ظهور و بروز پیدا می‌کند. آن چیزی که انسان‌ها رفتار می‌کنند، ماحصل باورهای درونی خودشان است. متاسفانه امروز در فضای سبک زندگی به شدت وابستگی به جریان‌هایی هستیم که جزء باورهای گفتمانی ما نیست. به عنوان مثال همین که به مصرف بسیار توجه می‌کنیم و یک ارزش داریم به نتم قناعت و یا توجه به اجزا سازمان‌های خود، باوری است که باید در زندگی همه وجود داشته باشد.

سبک زندگی اعتماد کردن به نیروهای داخلی خود است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: سبک زندگی توجه داشتن و اعتماد کردن به نیروهای داخلی خودمان است. به عنوان مثال در کارخانه‌ای که برای اصلاح مشکلات خود باید هزینه سرسام‌آوری را برای حل آن انجام می‌دادند، یک کارگر ساده این مشکل را با یک پنکه برطرف کرده بود. این همان سبک زندگی است که به آن اعتقاد داریم یعنی باورها باید به سمتی سوق داده شود که اعتماد شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه سبک زندگی تنها منحصر به آداب و معاشرات، لباس پوشیدن و غذا خوردن نیست تصریح کرد: اگرچه این موارد نیز بسیار مهم است اما در تمام زوایای زندگی و در این سبک زندگی متاسفانه اعتماد به غربی‌ها و عدم اعتماد به خود به شدت وجود دارد.

تمام دستگاه‌های اجرایی باید به سبک زندگی اسلامی بپردازند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این نوع از سبک زندگی باید اصلاح شود افزود: نه تنها دستگاه‌های تبلیغاتی بلکه تمام دستگاه‌های اجرایی نیز باید به این موضوع بپردازند تا سبک زندگی واقعی اسلامی که در آن انسان می‌تواند جامعه بشری را به کمال برساند، محقق شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که سبک زندگی در شرایط تحریم باید چگونه باشد گفت: باید بر اساس واقعیت‌ها و اعتماد به نفسی که در درون خودمان است به مسیر ادامه دهیم و این کاملا شدنی است چراکه شرایط سخت‌تر از تحریم را در دوران جنگ داشتیم و بر اساس همان باورها توانستیم موفق شویم و امروز نیز می‌توانیم موفق شویم./

 

برچسب ها

آرمان های انقلاب اسلامی، اخبار برگزیده، اسلام، بهبود زندگی افراد