دکتر جلالی خبر داد:

تهیه ۱۲۰ گزارش برای مقابله با تحریم ها توسط مرکز پژوهش های مجلس

رئیس مرکز پژوهش های مجلس از تدوین بیش از ۱۲۰ گزارش در این مرکز برای مقابله با تحریم ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم با اشاره به برنامه‌های این مرکز برای مقابله با تحریم‌ها، گفت: ما در مرکز پژوهش‌های مجلس بیش از 120 گزارش در بحث مربوط به تحریم‌ها را آماده و مسئولان اجرایی کشور و نیز نمایندگان مجلس ارائه کرده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه 5 سناریو برای مقابه با تحریم‌‌ها از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس از ماه‌ها پیش در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: گزارش‌های مرکز پژوهش‌ها به شکل کشف بر روی خروجی سایت قرار می‌گیرد که تعداد آنها حدود 15 تا 20 درصد از اقدامات مرکز پژوهش‌هاست.

رئیس مرکز پژوهش‌‌های مجلس اضافه کرد: پیشنهادات و راهکارهایی برای مقابله با تحریم‌ها در اختیار نمایندگان مجلس و حاکمیت قرار گرفته و بسیاری از گزارش‌ها نیز با طبقه‌بندی به مسئولان ارسال شده است.

دکتر جلالی تصریح کرد: در موضوع تحریم‌ها، گزارش‌های مرکز پژوهش‌‌ها طبعا در حوزه کشف‌ زیاد نیست که اکثر آنها طبقه‌بندی شده و در اختیار مسئولان قرار گرفته است؛ البته دولت نیز با رویکرد گزارش‌‌های مرکز پژوهش‌ها راهکارهایی برای مقابله با تحریم‌ها را در دستور کار دارد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در پایان با اشاره به جزئیات سناریوهای این مرکز برای مقابله با تحریم‌ها، خاطرنشان کرد: ما در مرکز پژوهش‌های مجلس بر روی سناریوهایی برای مقابله با تحریم‌ها کار کرده‌ایم که شامل حوزه‌های اقتصادی، پولی و بانکی، چگونگی مبادله با بانک‌های خارجی در دوران تشدید تحریم‌ها و همین طور صندوق‌های اعتباری است.

انتهای پیام/

برچسب ها

اخبار ویژه، تحریم، دکتر جلالی