ابراهیمی مطرح کرد؛

اهداف برگزاری مذاکرات دوحه بین آمریکایی ها و طالبان

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس اعتقاد دارد با وجود نیروهای فشار علیه دولت مرکزی، وجود داعش و طالبان و همچنین حضور نظامی آمریکا، صلح و ثبات به افغانستان بزودی باز نمی گردد و بر این اساس مذاکرات دوحه نیز به ثمر نخواهد رسید.

خانه ملت ؛ علیرضا ابراهیمی با اشاره به اهداف برگزاری مذاکرات دوحه بین آمریکایی ها و طالبان، گفت: به وضوح می توان دریافت که آمریکا و طالبان به هیچ عنوان بر سر مسئله صلح در افغانستان تفاهم نخواهند کرد.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افغانستان حیات خلوت ایالات متحده محسوب می شود از این رو طرح مسئله خروج نظامیان آمریکایی از این کشور امری تبلیغاتی است، اظهار کرد: در واقع باید اذعان کرد که امروزه آمریکایی ها با بهره گیری از ابزار افراطی گری و تنش آفرینی زمینه تداوم حضور خودشان را فراهم کرده اند و این روند نیز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: به نوعی می توان گفت که طالبان نیز از طریق ایالات متحده حمایت می شود از این رو مشاهده می شود که مذکرات صلح طالبان با روسیه نیز به نتیجه نرسید و همین موضوع هم در مورد مذاکرات دوحه صدق خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه امروزه شمال افغانستان شاهد انتقال تروریست های داعش از سوریه به این کشور توسط آمریکایی ها است، تصریح کرد: در واقع آمریکایی ها در عرصه بین الملل شعار تنش زدایی از افغانستان را سر می دهند و به همگان اعلام می کنند که درصدد پایان دادن به اظغال نظامی کابل هستند اما با تقویت داعش و تروریست در افغانستان زمینه چینی برای حضور نظامیشان را رقم می زنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین به نظر می رسد با وجود نیروهای فشار علیه دولت مرکزی، وجود داعش و طالبان و همچنین حضور نظامی آمریکا، صلح و ثبات به افغانستان بزودی باز نمی گردد و بر این اساس مذاکرات دوحه نیز به ثمر نخواهد رسید./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، افغانستان، داعش، طالبان