وقف چی مطرح کرد؛

سرمایه موجود کشور به سمت تولید هدایت شود

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ مجلس گفت: در شرایطی که قیمت کالاها در بازار افزایش پیدا می کند به عنوان مُسکن حقوق های پرداختی به کارکنان کشوری و لشکری و کارگران را افزایش می دهیم.

 خانه ملت؛ علی وقف چی در خصوص اثرات افزایش حقوق‌های پرداختی و کنترل تورم در کشور، گفت: متاسفانه از تجربیات تلخ گذشته هیچگاه عبرت نمی‌گیریم، اصلی ترین دلیل تورم در هر کشوری عدم توجه به تولید آن است.

عدم ساماندهی تولید تورم را درپی دارد

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا زمانی که ثبات اقتصادی و قیمتی محصولات مختلف در کشور را نداشته باشیم نمی‌توانیم تصمیمات معقول، منطقی و درخور مردم داشته باشیم، تصریح کرد: اگر نتوانیم تولید را ساماندهی کنیم قطعا روز به روز قیمت‌ کالاها در بازار افزایش پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایطی که قیمت‌ کالاها در بازار افزایش پیدا می‌کند به عنوان مُسکن حقوق های پرداختی به کارکنان کشوری و لشگری و کارگران را افزایش می‌دهیم، ادامه داد: در قبال افزایش حقوق حداقلی، تورم و ارزش کالاهای خریداری شده چندین برابر می‌شود و این موضوع طی سال‌های بعدی نیز تکرار می‌گردد.

سرمایه موجود کشور به سمت تولید هدایت شود

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه برای سال‌های آینده باید از هم‌اکنون به این فکر باشیم که چگونه می‌توانیم تورم موجود را کاهش دهیم، خاطر نشان کرد: در سال‌های آینده باید بتوانیم سرمایه‌های موجود در کشور را به سمت تولید و اشتغال سوق دهیم تا بتوانیم تورم را کنترل و ثبات اقتصادی در کشور را ایجاد کنیم./

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، تحریم، تورم