اکبری مطرح کرد؛

چرخش نخبگان در کشور امری ضروری است

نماینده مردم شیراز در مجلس با موافقت با ایجاد ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگی مجلس برای چهارمین دوره متوالی گفت: با فرصت به جوانان خون تازه ی وارد رگ های مدیریت کشور می شود.

 خانه ملت؛ علی اکبری با اشاره به ایجاد ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگی مجلس برای چهارمین دوره متوالی از سوی منتخبان ملت گفت: این طرح فوایدی دارد که نسبت به مضرات آن بیشتر است و بنده جزو موافقان این طرح بودم که خوشبختانه این طرح با استقبال نمایندگان مواجه شد.

چرخش نخبگان در کشور امری ضروری است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این طرح اجازه استراحت به همکارانی می دهد که به صورت سه دوره متوالی نماینده مردم در خانه ملت بودند که می توان گفت؛ گردش نخبگان امری ضروری است و یک عده فرصت حضور در صحنه خدمتگزاری به مردم را پیدا می کنند و در مسئولیت قرار می گیرند.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: البته درست است که این طرح باعث خواهد شد که تجربه ها کنار گذاشته شود، ولی تحت عنوان چرخش نخبگان و چرخش مدیریت می‌بایست بتوان از تمام ظرفیت ها در مدیریت کشور استفاده کرد.

وی بیان کرد: یکی از مواردی که باعث تعجب به بنده شد، موافقت با این طرح توسط کسانی بود که با این طرح منع حضور در دوره بعدی نمایندگی را دارند که علاوه بر تعجب جای تحسین نیز دارد.

قدرت مدیریت جوانان در اوایل انقلاب برای همگان ثابت شده است

اکبری ادامه داد: اوایل انقلاب بیشتر مسئولیت ها به جوانان سپرده شد و نتایج آن به خوبی روشن است و همچنین در جنگ و ساخت کشور از ظرفیت جوانان استفاده شد؛ بنابراین باید به جوانان فرصت داد که با حضور در عرصه مدیریت کشور خود را نشان دهند.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم افزود: در چهل سالگی انقلاب قرار داریم که ۴۰ سالگی زمانی مناسب برای پختگی هر فرد است و برای نظام جمهوری اسلامی 40 سالگی انقلاب نعمتی است که دستاوردهای آن ‏مبین این موضوع است که می توان گفت پیشرفت های پزشکی، نظامی و کشاورزی ایران از جمله آنها است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این طرح باعث خواهد شد که خون تازه ای وارد رگ های مدیریت کشور شود و به جوانان و افراد تازه نفس فرصت خدمتگزاری داده شود که به طور قطع نتایج مثبت آن در آینده ای نزدیک مشاهده خواهد شد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال جوانان، جوان، جوانان، حوزه جوانان