یوسف نژاد خبر داد؛

بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبات بودجه ۹۸ مجلس در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوعش با دستورکار بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبات مجلس درباره بودجه ۹۸ را تشریح کرد.

 خانه ملت؛ علی اصغر یوسف نژاد با اشاره به کمیسیون تلفیق برای رفع ایرادات شورای نگهبان، گفت: از سوی شورای نگهبان به لایحه بودجه سال آینده 18 و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز 3 ایراد وارد شده بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس ادامه داد: این ایرادات با حضور نماینده شورای نگهبان، رئیس سازمان برنامه و بودجه، نماینده دولت و اعضای کمیسیون تلفیق بودجه مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نسبت به رفع این ایرادات اقدام شد.

نماینده مردم ساری در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: نظر شورای نگهبان تقریبا تامین شده است، از این رو موضوع بررسی ایرادات و تامین نظر شورای نگهبان برای لایحه بودجه سال 98 در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار می گیرد.

وی گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی مطابق سیاست های کلی گرفته بود که با بررسی در کمیسیون تلاش کردیم نظر مجمع را نیز تامین کنیم.

این نمایند مجلس در خصوص تبصره مربوط به بخشودگی وام در لایحه بودجه سال 98 عنوان کرد: ایراداتی که شورای نگهبان به این تبصره داشت را بررسی کردیم، نظر پیشنهادی کمیسیون در این زمینه را به صحن علنی ارسال می کنیم و برای این تبصره کمیته ای ویژه تشکیل نمی شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان داشت: از آنجایی که شورای نگهبان به تبصره و بند الحاقی حقوق ها ایرادی وارد نکرده است، لذا کمیسیون وارد آن نشده و لزومی برای بررسی مجدد آن نیست./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اولویت های اجرایی سال اجرایی بودجه