نیکفر لیالستانی مطرح کرد؛

بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان اعتقاد دارد ممنوعیت کاندیداتوری نماینده مجلس برای چهارمین دوره متوالی انحصارطلبی نمایندگی مجلس را درهم می شکند.

خانه ملت ؛ ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی با اشاره به ایجاد ممنوعیت کاندیداتوری نماینده مجلس برای چهارمین دوره متوالی از سوی منتخبات ملت، گفت: ورود نمایندگان با ویژگی های جدید و بروز می تواند تحولات خوبی را در عرصه قانونگذاری رقم بزند.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین باید یادآور شد که تصویب قانون فوق می تواند گردش نخبگان در بهارستان را ایجاد کند که امر از ایجاد انحصار جلوگیری می کند.

وی در پاسخ به منتقدان این قانون، ادامه داد: سه دوره نمایندگی مجلس مساوی با 12 سال فعالیت است از این رو اگر نماینده ای بخواهد دغدغه های مردم را برطرف کند از فرصت کافی برخوردار خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه گاهی تعدد دوره های نمایندگی یک فرد در حوزه های انتخابیه میزان مشارکت را کاهش می دهد، اظهار کرد: در واقع این افراد محدودیت هایی را رقم می زنند که انگیزه برای ورود دیگران به عرصه خدمت رسانی کم می شود.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان خاطرنشان کرد: امیدواریم با تایید این قانون از سوی شورای نگهبان شاهد بهبود سطح کیفی بهارستان نشینان باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی 12 اسفندماه مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که کاندیداتوری افرادی که 3 دوره متوالی نماینده مجلس بودند، برای دوره چهارم ممنوع شود./
 

برچسب ها

آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده، انتخابات