کمالی پور مطرح کرد؛

ضرورت ریشه کنی فساد

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: فرامین رهبری در حکم ابلاغی رئیس قوه قضائیه مهمترین چالش های فراروی دستگاه قضا است که مسئولان قوه قضائیه توجه به آنها را باید در دستور کار قرار دهند.

خانه ملت؛ کمالی پور  در مورد صدور فرامین مقام معظم رهبری برای حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جدید قوه قضائیه جهت تحول قضایی، گفت: فرامین رهبری در حکم ابلاغی رئیس قوه قضائیه مهمترین چالش های فراروی دستگاه قضا است که مسئولان قوه قضائیه باید آنها را در کانون توجه قرار دهند.

در حوزه ریشه کنی فساد بی اعتمادی نسبت به عملکرد دستگاه قضایی در بین عامه مردم به وجود آمده است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در حوزه ریشه کنی فساد بی اعتمادی نسبت به عملکرد دستگاه قضایی در بین عامه مردم به وجود آمده است، افزود: در گذر زمان نادیده گرفتن و بی توجهی برخی مسائل موجب بی اعتمادی مردم می شود؛ در بخشی از حکم انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه مقام معظم رهبری قوه قضائیه را مکلف به ریشه کنی فساد کرده و بی شک این امر به نوعی باعث بازگرداندن اعتماد عمومی مردم به دستگاه قضایی می شود.

دستگاه قضا باید در عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری از خود شروع کند،

وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضا باید عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری را از خود شروع کند، گفت: در دستگاه قضا باید قضات پاکدامن در حوزه رسیدگی های قضایی و مدیریت ستادی قوه قضائیه بکارگیری شوند و سپس مسئولان با اقتدار و صلابت لازم برای ریشه کنی فساد گام بردارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: قوه قضائیه باید در وهله اول برای مدیریت فساد از حوزه خود شروع کند و سپس برای فسادهایی نظیر سرقت و اختلاس ها که در کشور به وجود آمده و خاطر مردم را مکدر کردند گام بردارد.

وظیفه قوه قضائیه بسیار سنگین است

کمالی پور با بیان اینکه وظیفه قوه قضائیه بسیار سنگین است، ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکید زیادی بر ریشه کنی فساد داشته اند و اگر قوه قضائیه توانست فساد را ریشه کن کند امور دیگر را نیز می تواند به راحتی مدیریت کند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: علیرغم برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه از دولت انتقام خواهد گرفت اما مقام معظم رهبری در توصیه به رئیس جدید قوه قضائیه بر لزوم تعامل با قوه مجریه و مقننه تاکید کردند.

وی افزود: حجت الاسلام رئیسی بسیار باتجربه و باتدبیرتر از این است که خود را در دام حاشیه های سیاسی بیندازد و در مناظره هایی که از ایشان در تلویزیون پخش شد جانب اخلاق را رعایت کرده و می تواند با تعامل سازنده در مسیر پیشرفت کشور و مبارزه با فساد گام بر دارد.

آقای رئیسی باید استفاده از قضات پاکدامن در دستگاه قضا را در دستور کار قرار دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه آقای رئیسی باید استفاده از قضات پاکدامن در دستگاه قضا را در دستور کار قرار دهد، تصریح کرد: اگر قوه قضائیه بتواند در زمان فعالیت خود توصیه ها و فرامین مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهد به طور قطع می تواند به رفع مشکلات دستگاه قضا کمک و امید را در دل مردم زنده کند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاحات در نظام قضایی، جمهوری اسلامی ایران، فساد، فساد اداری و اقتصادی