شریعت نژاد مطرح کرد؛

حفظ جنگل ها نیازمند سرمایه گذاری اقتصادی

نماینده مردم رامسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حفظ جنگل های شمال نیازمند برنامه ریزی و سرمایه گذاری اقتصادی است، گفت: متاسفانه در طول این چهل سال هیچ اقدامی برای حفظ جنگل های کشور و ظرفیت سازی برای ایجاد اشتغال انجام نداده ایم.

خانه ملت  ؛ شمس الله شریعت نژادبا انتقاد از ثبت جهانی جنگل‌های شمال کشور در سازمان یونسکو گفت: این اقدام بسیار غیر کارشناسی و دور از منطق است، وقتی به یونسکو می‌رویم به ما می‌خندند و می‌گویند مگر شما می‌توانید این جنگل‌ها را به عنوان یک واحد اقتصادی نبینید؟ مگر می‌توانید روستا‌ها و چند هزار خانواری که در جنگل‌ها زندگی‌می‌کنند و اقتصادشان وابسته به این جنگل‌های شمال کشور است را نادیده بگیرید؟ مگر می‌توانید حجم آدم‌های بیکاری که در کنار جنگل‌های شمال زندگی می‌کنند را نادیده بگیرید؟ چنین چیزی ممکن نیست.

بی توجهی به ظرفیت جنگل‌ها برای ایجاد اشتغال/ حفظ جنگل‌های شمال نیازمند سرمایه‌گذاری اقتصادی

نماینده مردم رامسر در مجلس شورای اسلامی افزود: با بیان اینکه سرمایه گذاری در جنگل‌های شمال کشور زمینه ساز اشتغال و نجات طبیعت است تصریح کرد: متاسفانه در طول این چهل سال هیچ اقدامی برای حفظ جنگل‌های کشور و ظرفیت سازی برای ایجاد اشتغال انجام نداده‌ایم.

قانون تنفس جنگل‌ها شرایط تجاوز به درختان را تسهیل کرد

در حال حاضر نیز قانون تنفس پنج ساله جنگل‌ها را بدون توجه به مردم اجرا کرده‌ایم، با این کار در واقع مردم را ترغیب کردیم که مستقیماً به جنگل‌ها به منظور برداشت چوب و درخت تجاوز کنند، ما با طرح تنفس در واقع شرایط را برای متجاوزین به جنگل‌ها تسهیل کردیم
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیز قانون تنفس پنج ساله جنگل‌ها را بدون توجه به مردم اجرا کرده‌ایم، با این کار در واقع مردم را ترغیب کردیم که مستقیماً به جنگل‌ها به منظور برداشت چوب و درخت تجاوز کنند، ما با طرح تنفس در واقع شرایط را برای متجاوزین به جنگل‌ها تسهیل کردیم.

این نماینده مردم با اشاره به درگیری‌ مسلحانه با یک متخلف قطع درختان در ایذه اظهار کرد: امروزه برداشت چوب به اندازه جان ارزش‌مند شده است. در حال حاضر جنگل‌ بانان جرأت نمی‌کنند به جنگل بروند. وقتی ارزش چوب بالا می‌رود قاچاق کردن کاری پر سود می‌شود و قاچاقچی حاضر است همه وجودش را بگذارد که قاچاق کند، وقتی اقتصاد مردم مشکل پیدا کرده و قدرت خریدشان کاهش پیدا کند، مجبور می‌شوند برای تأمین معاش خود هر کاری انجام بدهند، متاسفانه ما با برنامه‌ریزی‌های اشتباه چنین فضاهایی ‌را ایجاد کردیم./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، جنگل، جنگل ها، قطع بی رویه درختان، قطع درختان