رحیمی مطرح کرد؛

تشریح اهداف سفر مدیر اینستکس به ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینستکس توافقی است که از هر دو طرف باید عملیاتی شود و سفر مدیر اینستکس به تهران در جهت اجرائی شدن این توافق و توسعه محدوده آن است.

خانه ملت؛ علیرضا رحیمی در خصوص سفر مدیر اینستکس به تهران، اظهار داشت: موضوع اینستکس توافقی است که از هر دو طرف باید عملیاتی شود، توافق اینستکس اکنون در مرحله مقدماتی قراردارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در توافق اینستکس ساز و کاری پیش بینی شده که در این راستا یک شرکت در اروپا ثبت شده و شرکت متناظر آن شرکت به عنوان طرف ایرانی باید در ایران ثبت شود.

تشریح اهداف سفر مدیر اینستکس به ایران

وی افزود: قاعدتا شرکتی که به عنوان شرکت متناظر اروپایی در ایران ثبت می‌شود ، زیر نظر وزارت اقتصاد و دارایی یا بانک مرکزی ثبت می‌شود.

رحیمی ادامه داد: مسئولی که از اینستکس به تهران سفر کرده، برای پیگیری مراحل مقدماتی ساز و کار این شرکت است همچنین به دنبال توافقاتی هستند که منجر به توسعه محدوده اینستکس شود.

محدوده اینستکس شامل اقلام کشاورزی، مواد غذایی، دارویی و تجهیزات پزشکی می‌شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون محدوده اینستکس شامل اقلام کشاورزی، مواد غذایی، دارویی و تجهیزات پزشکی است که توسعه این محدوده قاعدتا به مذاکره نیاز دارد و این مذاکرات لزوما در اروپا شکل نمی‌گیرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بخشی از پیگیری امور مربوط به اینستکس و گذشتن از مقدمات و رسیدن به فاز اجرائی، همین مسیری است که هیات اینستکس به آن جهت در ایران حضور پیدا کرده است./

 

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، تحریم اقتصادی، تحریم ها، تورم، جمهوری اسلامی ایران