نوروزی مطرح کرد؛

نقش تاثیرگذار ایران در ثبات منطقه

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت:ایران مجدانه با نثار این همه شهید و جانباز در مقابل داعش در عراق و سوریه ایستاد، آنها را هم از مرزهای عربستان و امارات سایر کشورها به عقب راند.

 خانه‌ملت؛ حسن نوروزی با اشاره به سخنان امیدوارکننده رئیس جمهوری عراق درباره کشورمان و نقش تاثیرگذار ایران در ثبات منطقه گفت:ضمن تشکر از برهم صالح رئیس‌جمهور متدین و فهیم عراق که سخنرانی درباره ایران را انجام دادند،مشخص است آنچه که در منطقه تلاطم و بحران ایجاد کرده است،آمریکا و رژیم صهیونیستی اشغال‌گر است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:کسی که در مقابل رژیم سنگینی ایستاده است و آنها را راه نمی دهند و حتی در عرصه های ورزش وتشک های کشتی هم با آنها تقابل انجام نمی دهد و سعی می کند دست دوستی به آنها ندهد،ایران است.

آمریکا و کشورهای منطقه بر اقتدار ایران ایمان دارند

وی با تاکید بر نقش موثر جمهوری اسلامی برامنیت و ثبات منطقه،مطرح کرد: ایران بود که با کمک های کشورهای دیگر مانند ترکیه و روسیه و غیره سوریه را نجات داد و ایران بود که در عراق حضور پیدا کرد و کمر داعش را را شکست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در حال حاضر ایران یک کشور مقتدر است و خود آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی و برخی کشورهای عربی منطقه این موضوع را باور دارند، تاکید کرد:امروز ایران در مقابل اسرائیل ایستاده است و به من ملل مستضعف منطقه کمک می‌کند،افغانستان،پاکستان، سوریه ،عراق و لبنان همه به قدرت ایران اعتماد دارند.

خطر داعش بیخ گوش عربستان و امارات هم بوده است

نوروزی ادامه داد:اگر بخواهیم این دوران پساداعش را بدون حضور ایران فرض می کنیم،داعش دوباره بر می گردد،اظهار کرد:توصیه ما به کشورهای امارات و عربستان هم این است که اگر ایران نباشد و داعش قدرت پیدا بکند،کما اینکه از سوریه به عراق آمد و بعد از آن به عربستان و امارات رفته و کل کشورها را اشغال می کند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خطر داعش بیخ گوش عربستان و امارات هم بوده است،تصریح کرد:داعش باخصوصیت خون آشامی که داشت،در کل منطقه می‌توانست مسلط شود.ایران مجدانه با نثار این همه شهید و جانباز در مقابل داعش در عراق و سوریه ایستاد، آنها را هم از مرزهای عربستان و امارات سایر کشورها به عقب راندو قطعا ایران محور ثبات و امنیت در منطقه است./

برچسب ها

اتحادیه عرب، اخبار برگزیده، امارات، داعش، عراق، عرب، عربستان