گودرزی مطرح کرد؛

ترامپ سیاست ضدایرانی مشهودی دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تمدید وضعیت اضطراری در رابطه با ایران صرفا برای افزایش فشار و فراهم کردن دریافت امتیازات بیشتر برای آمریکا است.

خانه ملت؛ مسعود گودرزی با اشاره به تمدید وضعیت اضطراری در رابطه با ایران از سوی رییس جمهور ایالات متحده آمریکا، گفت: بر اساس قانون مذکور تحریم های غیرهسته ای آمریکا علیه ایران همچنان پابرجا خواهد بود و این در حالیست که با خروج ایالات متحده از برجام تحریم های هسته ای نیز در حال اجرایی شدن است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ سیاست ضدایرانی مشهودی دارد و با این باور که می تواند با افزایش فشار علیه ایران امتیازات بیشتری را برای آمریکا دریافت کند تصمیم هایی را اتخاذ می کند، اظهار کرد: در واقع ترامپ اعتقاد دارد اقدامات و سیاست‌های کشورمان تهدیدی غیرمعمول و چشم‌گیری علیه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا است که امری قابل تامل است.

وی با بیان اینکه تمدید وضعیت اضطراری علیه ایران بیانگر عصبانیت ایالات متحده از قطع روابط دیپلماتیک کشورمان، شکست در سیاست های منطقه ای و غیره است، ادامه داد: در واقع آمریکایی ها امروزه در اجرای سیاست هایشان علیه ایران دچار چالش شده اند و نمی دانند باید با انقلاب اسلامی ایران که در دهه پنجم قرار گرفته چطور برخورد کنند.

تمدید وضعیت ملی اضطراری علیه ایران؛ پروژه‌ای فراتر از تصمیمات کاخ سفید

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به عبارتی باید اذعان کرد ترامپ در میان سیاستمداران و مشاورانش افراد خبره ای را ندارد از این رو مشاهده می شود که به صورت پیاپی مباحث مختلفی را مطرح می کند و سپس آن تصمیم را نقض می کند که در مواجه با ایران این مهم مشهود است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد که که بر اساس قانون وضعیت اضطراری در رابطه با ایران، این کشور می تواند اموال کشورمان را توقیف که این امر طی سالیان گذشته رخ داده و اکنون نیز اموالی نیست که بخواهد به سراغش برود از این رو طرح این موضوع صرفا ایران هراسی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا وضعیت اضطراری در رابطه با ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در این بیانیه خاطرنشان کرده که وضعیت اضطرار ملی درباره ایران که واشنگتن اولین بار روز ۱۵ مارس ۱۹۹۵ اعلام کرده، بایستی بعد از ۱۵ مارس سال ۲۰۱۹ نیز ادامه پیدا کنند.

همچنین در این بیانیه آمده است: رئیس‌جمهور آمریکا روز ۱۵ مارس ۱۹۹۵ به موجب فرمان اجرایی شماره ۱۲۹۷۵ و به منظور رسیدگی به تهدیدهای غیرمعمول و فوق‌العاده‌ای که اقدامات و سیاست‌های حکومت ایران علیه منافع ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده ایجاد می‌کنند، در ارتباط با این کشور وضعیت اضطرار ملی اعلام کرد./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده