سلیمی مطرح کرد؛

امتداد گزارش های مغرضانه آمریکا

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد آمریکا بجای طرح مسائل حقوق بشری علیه ایران باید درصدد پاک کردن اذهان و افکار عمومی مردم دنیا نسبت به جنایات زندان گوانتانامو باشد.

خانه ملت ؛ اصغر سلیمی با اشاره به گزارش حقوق بشری وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در خصوص ایران، گفت: ارائه و طرح گزارش های مقرضانه علیه جمهوری اسلامی ایران توسط دولتمردان کاخ سفید امری عادی است و افکار عمومی دنیا نیز به راحتی چنین مطالبی را باور نمی کنند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هنوز افکار عمومی دنیا اقدامات آمریکایی ها در زندان های مخوف گوانتانامو را فراموش نکرده است، اظهار کرد: همچنین هنوز افکار عمومی دنیا اقدام آمریکایی ها در بمباران اتمی هیروشیما را به یاد دارد از این رو باید دید مولفه حقوق بشر که آمریکایی ها از آن حرف می زنند دقیقا مطابق چه مبنا و ارزشی است.

وی با بیان اینکه وقتی کشوری همانند ایران دموکراسی را رعایت می کند به نقض حقوق بشر متهم می شود اما وقتی همپیمان آمریکا، همانند سعودی ها و حاکمان برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مردم کشورشان را سرکوب می کنند تا بر مسند قدرت بمانند مدافع حقوق بشر شناخته می شوند، ادامه داد: کدام مرجع قانونی امروزه جنایات سعودی ها و همپیمانانش از جمله آمریکا در یمن را تایید می کند؟ این مهم در حالیست که ایالات متحده به دلیل تجارت تسلیحاتی که با سعودی دارد در این جنگ نابرابر و تجاوز وحشیانه در کنار ائتلاف سعودی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: مولفه حقوق بشر آمریکایی سالهای طولانی است که به ابزاری برای اعمال قدرت علیه کشورها و دولت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد دستگاه دیپلماسی کشورمان باید نسبت به طرح چنین مسائلی در مجامع بین المللی اعتراض کند تا آمریکایی ها بدانند دوران ابرقدرتی‌شان تمام شده و کشورهای آزاده ای مانند ایران تمام دسیسه هایشان را نقش بر آب می کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مایک پمپئو در گزارش حقوق بشری خود در سال ۲۰۱۸ در خصوص ایران مدعی شد که وضعیت اوضاع حقوق بشر در ایران ضعیف بوده و در زمینه‌هایی اصلی پس‌رفت داشته است.

در این گزارش حقوق بشری به پرونده نسرین ستوده، وکیل حقوقی نیز اشاره شده و در موضعی مداخله جویانی به روند حقوقی پرونده او انتقاد شده است.

گزارش حقوق‌بشری از سوی وزارت خارجه آمریکا درباره ایران و بسیاری دیگر از کشورهای جهان در حالی هرساله منتشر می‌شود که آمریکا خود از نظر همین کشورها و حتی نهادهای بین‌المللی یکی از ناقضان اصلی حقوق بشر در سطح جهان است./
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، حقوق بشر