رجبی مطرح کرد؛

افزایش تسهیلات مسکن در سال 98

رئیس کمیته ساختمان کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش برنامه ریزی شده تسهیلات مسکن می تواند به تحریک بازار کمک شایانی کند، اما در غیر این صورت، مشکلاتی مانند افزایش تورم رخ می دهد.

خانه ملت؛ فرج الله رجبی با اشاره به افزایش تسهیلات مسکن در سال 98، گفت: افزایش وام مسکن پس از مصوبه اخیر مجلس در لایحه بودجه سال 98 درباره افزایش 5 هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن صورت گرفته است.

بازگشت سرمایه ها اولویت اصلی بازار مسکن؛ افزایش تسهیلات در ایستگاه دوم

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موضوع بسیار حائز اهمیت است که آیا در نهایت می خواهیم قاعده عرضه و تقاضا را در بازار مسکن قبول کنیم؟ از این رو به نظر من اولویت نخست در این حوزه، بازگشت سرمایه ها به بازار مسکن است و پس از آن می توان اقداماتی همچون افزایش تسهیلات مسکن را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: یکی از نکات قابل توجه در بحث افزایش وام مسکن، مسئله میزان سود تسهیلات است، از این رو باید به نقطه ای برسیم که نه از جیب مردم برای ارائه وام به عده ای خرج کنیم و نه اینکه متقاضیان بدون پشتوانه مالی بمانند.

عقب ماندگی 1500 واحدی در سه سال گذشته برای تولید مسکن

بر اساس آمارها، ما در حوزه تولید مسکن در سه سال گذشته، هر سال حدود 500 هزار واحد عقب ماندیم که این مسئله موجب افزایش قیمت ملک و افزایش بیکاری کارگران ساختمانی شده است
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بر اساس آمارها، ما در حوزه تولید مسکن در سه سال گذشته، هر سال حدود 500 هزار واحد عقب ماندیم که این مسئله موجب افزایش قیمت ملک و افزایش بیکاری کارگران ساختمانی شده است.

ضرورت تشکیل تیم اقتصادی ویژه برای ساماندهی بازار مسکن

رجبی گفت:به نظر من ساماندهی بازار مسکن نیازمند تشکیل یک تیم اقتصادی با مدیریت وزارت راه و شهرسازی و مشارکت وزارت تعاون، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: قطعا افزایش تسهیلات مسکن با برنامه ریزی صورت گرفته و افزایش وام بخشی از مراحل ساماندهی بازار مسکن باشد، این مسئله می تواند به تحریک بازار کمک شایانی کند، اما در غیر این صورت، مشکلاتی مانند افزایش تورم رخ می دهد./
پایان پیام
 

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، بازار