رضیان مطرح کرد؛

ضرورت کنترل بازار

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو مردم را وادار به استفاده از قطعات ارزان و بی کیفیت کرده به همین دلیل بازار لوازم یدکی تقلبی رونق گرفته است.

خانه ملت ؛ عبدالله رضیان درباره افزایش 300 درصدی قیمت قطعات یدکی خودرو، گفت: اگرچه وزارت صنعت، معدن و تجارت وظیفه کنترل بازار قطعه، نظارت بر توزیع این محصول و قیمت‌گذاری را بر عهده دارد اما به وظایف خود به درستی عمل نکرده و بازار به حال خود رها شده است.

خودروسازی زیرمجموعه وزارت صمت است اما از آنجایی که این وزارتخانه کنترل دقیقی بر نحوه توزیع و قیمت‌گذاری‌ها ندارد، قیمت لوازم یدکی و قطعات خودرو در ماه های اخیر چند برابر شده است
نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت‌های موجود در بازار نگران‌کننده است، اظهار کرد: در حال حاضر مردم برای اداره زندگی با مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می‌کنند و در این شرایط است که مجلس باید به عنوان نهاد نظارتی به موضوع قیمت لوازم یدکی خودرو ورود کرده و وضعیت را تا حدودی سامان دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید به موضوع گرانی سرسام آور لوازم یدکی خودرو اشاره کرده و مشکلات این حوزه را به مسئولان اجرایی گوشزد کنند از سوی دیگر نمایندگان مجلس باید در تذکرات و نطق‌های خود این نکته را یادآور کنند تا از این طریق به سایر دستگاه‌های نظارتی و اجرایی برای کاهش قیمت قطعات مورد نیاز تعمیر خودرو هشدار داده شود.

وزارت صمت تنظیم بازار را به حال خود رها کرده است

رضیان با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت تنظیم بازار را به حال خود رها کرده است، ادامه داد: اگرچه قیمت دلار افزایش 3 برابری داشت اما شیب افزایش قیمت کالاها بسیار تندتر بود در واقع افزایش چند درصدی قیمت‌ها، سوء‌استفاده از شرایط کنونی است.

تعزیرات حکومتی به موضوع افزایش قیمت قطعات خودرو ورود کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سازمان تعزیرات حکومتی باید به عنوان دستگاه قضایی به موضوع افزایش قیمت قطعات خودرو ورود کند، ادامه داد: قیمت گذاری‌ها سلیقه‌ای است چراکه وزارتخانه‌های مسئول وظایف تعیین قیمت را به درستی انجام نمی دهند.

گرانی و نابسامانی؛ عرضه محصولات بی‌کیفیت و جولان دلالان

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در صورت ادامه بی توجهی مسئولان به تنظیم بازار، آشفتگی روز به روز بیشتر می‌شود، تاکید کرد: گرانی و نابسامانی باعث عرضه محصولات بی‌کیفیت و جولان دلالان و سوءاستفادگران می‌شود.

وی گفت: در ایام نوروز سفرهای جاده‌ای مردم افزایش پیدا می‌کند بنابراین مردم ناچارند وسایل نقلیه را تعمیر و سرویس کنند این در حالی است که با گرانی لوزم یدکی خودرو، مردم برای تعمیر وسیله نقلیه خود به سختی افتاده و در برخی موارد از استفاده از خودروی شخصی منصرف می‌شوند.

رضیان گفت:بطور مثال در روزهای گذشته ناچار شدم خودروی شخصی خود را تعمیر کنم هزینه این تعمیر 25 میلیون تومان شد در حالی که این مشکل در گذشته با پرداخت 5 میلیون تومان رفع می‌شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو مردم را وادار به استفاده از قطعات ارزان و بی‌کیفیت کرده است و در این بین بازار لوازم یدکی تقلبی رونق گرفته است./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایران خودرو، بازار، بازارخودرو