موسوی لارگانی مطرح کرد؛

نقش موثر جمهوری اسلامی بر امنیت و ثبات منطقه

موسوی لارگانی معتقد است؛کشورهای عراق و سوریه باید عملاً حامی ایران باشند و به جای اینکه کالاهای مورد نیازشان را از کشورهایی مثل چین تهیه کنند،از توانمندی های ایران باید استفاده کنند.

خانه ملت؛ سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به نقش موثر جمهوری اسلامی بر امنیت و ثبات منطقه،گفت:درباره نقش ایران در منطقه حتی سرسخت‌ترین دشمنان ایران اذعان دارند به اینکه ایران یک نقش استراتژیک،تاثیرگذار و تعیین کننده در منطقه دارد.

وی افزود:با صراحت این را بسیاری از کشورهای منطقه اعلام کردند؛مثلاً در مباحثی که مطرح بوده درباره سوریه ،عراق و افغانستان اینکه گفته می شود بدون حضور ایران کار حل نمی‌شود و نمی توان ثبات را ایجاد کرد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:قبل از انقلاب ملت ما متهم به این بود که از اسرائیل حمایت می کند،کشورهای حاشیه خلیج فارس ازجمله امارات و عربستان سعودی و حتی مصردر اوج خودش این اهانت را به کشور ما می کرد؛اما بعد از پیروزی انقلاب خود مردم مظلوم فلسطین اذعان دارند که تنها کشوری که حامی آنها شده است ملت شریف ایران و رهبری معظم ایران هم در زمان امام خمینی(ره) و همینطور در زعامت آیت الله خامنه ای بوده است.


این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه هرجا آه مظلومی بلند شود ملت ایران بپامی خیزند،اظهار کرد:بعد از مسئله فلسطین هرجا مظلومی تحت فشار قرار گرفته است؛در سوریه عراق و افغانستان، تنها حامی مظلومان و بی‌دفاعان ملت شریف ایران بودند؛با کمک های مالی و یا کمک‌های جانی و معنوی خودشان از مرم مظلوم منطقه حمایت کردند.

هرجا ندای مظلوم بلند می شود؛ملت ایران آن ها را یاری می کنند

وی با تاکید براین که پیشنهاد دهنده روز قدس امام رحمة الله علیه بودو این پشتیبانی معنوی است، مطرح کرد:هرجا ندای مظلوم بلند می شود؛مردم ایران یاری می کنند؛کمک‌های مستشاری ایران در سوریه و عراق ،ایستادگی کردند؛مشورت دادن به نیروهای مردمی و نظامی این دو کشور این ها بیانگر این است که ملت ایران حامی بیچارگان و مظلومان هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به تناقض‌گویی ها و شعاردادن های کشورها در موضوع حقوق بشر و امنیت منطقه،مطرح کرد:مفتی عربستان در زمانی که مردم غزه در محاصره ،فشار و تنگنا بودند اعلام کرد و رسما فتوا داد که کمک به مردم غزه حرام است؛ وقتی که آمریکا به عراق حمله می کند که ۹۵ درصد مردم آن مسلمان هستند،اعم از شیعه و سنی، آل سعود خبیث رسما اعلام می‌کند ما نصف هزینه جنگ آمریکا علیه عراق را پرداخت می‌کنیم.

موسوی لارگانی با بیان این موضوع که آمریکا اعلام کرده است که آل سعود به منزله گاو شیرده هستند برای ما و از آنها می دوشیم،ادامه داد:این مطلب بیانگر این است که یک عده ای که شعار می دادند که حامی فلسطین و حامی مسلمانان هستند؛ اما ما می‌بینیم الان اکثرکشورهای حاشیه خلیج فارس در مقابل مردم مظلوم و بی دفاع سوریه،مردم مظلوم عراق ،یمنی ها که چهار سال است به صورت شبانه‌روزی با بمباران ها و موشک ها آنها را تکه‌تکه می‌کنند،فقط سکوت می کنند،یعنی ما هم حامی شما هستیم و از شما حمایت می‌کنیم.

عضو فراکسیون ولایی مجلس افزود:بعضی از کشورهای منطقه از نظر مالی کمک می کنند به آمریکا و یا پایگاه های خودشان را دراختیار آمریکا و عربستان قرار می‌دهند؛اگر آمریکا را کشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت نکنند،از آن سر دنیا به خاورمیانه نمی‌آیند.

سوریه و عراق حمایت از ایران را عملا نشان دهند

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اگر آمریکایی ها بدانند که مردم عربستان ،سوریه ،عراق ،مردم یمن با آنها مخالفت می کنند و آنها اصلا جرات نمی کنند که در منطقه حضور داشته باشند، اما وقتی یک سری سرسپرده از آن ها حمایت می‌کنند؛از آن سر دنیا به منطقه می‌آیند و شیطنت می کنند؛فرودگاه سوریه موشک باران می کنند. انها بر می گردد به اینکه حامی مستضعفان نیستند

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان ایران هم اذعان دارند که قدرت جمهوری اسلامی واقعی است؛تصریح کرد:باید عملاً کشور عراق و سوریه حامی ایران بوده و از توانمندی های ایران استفاده کنند و به جای اینکه کالاهای مورد نیازشان را از کشورهایی مثل چین تهیه کنند.ایران در کنار آنها است و باید ارتباط اقتصادی،فرهنگی با ایران داشته باشند و در موضوع زائرین عتبات عالیات و زائران عراقی که به مشهد مقدس می آیند باید هماهنگی شود و مشکلاتی وجود نداشته باشد. از سخنان رئیس جمهور عراق درباره اقتدار جمهوری اسلامی تشکر می‌کنیم ولی این نگاه به ایران را باید اثبات و عملیاتی کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بحران سوریه، جمهوری اسلامی ایران، حل بحران سوریه، سوریه، عراق