جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد؛

رابطه ایران و عراق عمیق و دیرینه است

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: استکبار جهانی برای ایجاد شکاف بین عراق و ایران پول های هنگفتی را هزینه کرد اما همه تلاش های دشمن در این رابطه بی ثمرماند و بهتر است، دشمنان در این باره درس بگیرند و از ایجاد اختلاف و شکاف در بین کشورهای همسایه خودداری کنند.

 خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی به مزایای سفر رئیس جمهور کشورمان به عراق از جنبه های مختلف اشاره کرد و گفت: سفر رئیس جمهور کشورمان به کشورعراق یک دستاورد بزرگ برای ایران اسلامی به شمار می رود.

وی به تفاوت های سفر اخیر ترامپ و رئیس جمهور ایران به کشورعراق اشاره کرد و گفت: ترامپ برای سفر خود که با آشفتگی و ترس و به صورت شبانه انجام شد،7 میلیون دلار هزینه کرد تا در یک پایگاه نظامی به مدت چند ساعت حاضر شود؛اما همه دنیا نظاره گر این بودند که رئیس جمهور ایران اسلامی سه شبانه روز با اقتدار تمام در کشورعراق و بدون هیچ گونه واهمه ای حضور پیدا کردند.

سفر رئیس جمهورکشورمان به عراق بیانگرعمق روابط دیرینه بین این 2 کشور است

نماینده مردم رشت در ادمه افزود: رئیس جمهور کشورمان در این سفر با مقامات و علمای کشور عراق دیدار و گفت و کردند و این سفر بیانگرعمق روابط دیرینه ملت ایران و عراق است.

عضو فراکسیون ولایی مجلس تصریح کرد: دشمنان در چند سال اخیر دشمنان با هر دسیسه ای به دنبال ایجاد شکاف و انشقاق در بین ملت های عراق و ایران بودند،لذا نتوانستند هیچ گونه شکافی را در بین این 2کشور ایجاد کنند و این مسئله نشانگر این است که 2 کشور علاقمند هستند سطح روابط خود را نسبت به گذشته گسترده تر کنند.

استکبار جهانی برای ایجاد شکاف بین عراق و ایران پول های هنگفتی را هزینه کرد

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: استکبار جهانی برای ایجاد شکاف بین عراق و ایران پول های هنگفتی را هزینه کرد اما همه تلاش های دشمن در این رابطه بی ثمرماند و بهتر است، دشمنان در این باره درس بگیرند و از ایجاد اختلاف و شکاف در بین کشورهای همسایه خودداری کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی به توسعه روابط اقتصادی بین 2 کشور عراق و ایران اشاره و تاکید کرد: قطعا توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین ایران و عراق منغعت های زیادی برای هر 2 کشور در بر خواهد داشت و در ضمن با کمک یکدیگرمی توانند مشکلات اقتصادی هر 2 کشور را حل کنند و این منطقی ترین راه خواهد بود و قطعا هیچ دشمنی هم نمی تواند روابط بین 2 کشور را مخدوش کند./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، سوریه، عراق