نادری مطرح کرد؛

امکان توسعه توریسم درمانی در تمام شهرهای کشور

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه عراقی ها با آگاهی از توانمندی های پزشکی ایران پیشنهاد برقراری توریسم درمانی را دادند، گفت: عدم درک اهمیت موضوع توسط مسئولان و بروکراسی اداری مانع از تحقق توریسم درمانی شده است.

 خانه ملت ؛ شهاب نادری  رونق اقتصاد پزشکی و ارزآوری از طریق توریسم درمانی را ضروری دانست و گفت: متاسفانه هنوز زیرساخت‌های توریسم درمانی به‌ویژه در مناطق مرزی همچون اورامانات باوجود داشتن ظرفیت‌های بالا و کسب درآمدهای قابل‌توجه فراهم نشده، درحالی که یکی از مسیرهای اصلی برای دور زدن تحریم و کسب درآمد جدی گرفتن انواع گردشگری است.

عراقی‌ها با آگاهی از توانمندی‌های پزشکی ایران پیشنهاد برقراری توریسم درمانی را دادند

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: احداث هتل بیمارستان در مناطق مرزی به‌ویژه غرب کشور به اندازه دو پالایشگاه برای کشور درآمد ایجاد خواهد کرد چراکه اقلیم کردستان عراق با آگاهی از توان پزشکی ایران پیشنهاد برقراری توریسم درمانی را در منطقه غرب کشور دادند تا بتوانند از دانش پزشکی ایران بهره‌مند شوند اما متاسفانه مسئولان به درک اهمیت این مهم نرسیده و هنوز بستر و زیرساخت‌ها را فراهم نکرده‌اند.

امکان توسعه توریسم درمانی در تمام شهرهای کشور

وی با بیان اینکه مناطق غرب کشور به کفایت پزشک متبحر برای پاسخگوی به تقاضاهای پزشکی کشورهای همسایه را دارند، اضافه کرد: اگر زیرساخت‌ها فراهم شود پزشکان از پایتخت و دیگر شهرهای توسعه یافته حاضر به طبابت در مناطق مرزی خواهند شد، ضمن آنکه توریسم درمانی می‌تواند نه تنها در بخش‌های مرزی بلکه در تمام کشور توسعه یابد.

ارزآوری از طریق توریسم درمانی​

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس با بیان اینکه تنها یکی از روستاهای شهرستان‌های اورامانات 600 پزشک تحویل جامعه داده و این نشان از ظرفیت بالای پزشکی در کشور است، اظهار کرد: ارزآوری از طریق توریسم درمانی به خوبی حاصل خواهد شد اما متاسفانه تاکنون به دلیل عدم درک اهمیت موضوع و بروکراسی اداری این مهم محقق نشده است.

توریسم درمانی از لحظه ورود تا لحظه خروج گردشگر از کشور به شغل و درآمد ایجاد می‌کند

عضو هیات رئیسه فراکسیون گردشگری مجلس معتقد است قرار نیست با توریسم درمانی هزینه‌های درمان برای گردشگران سرسام‌آور کرد چراکه در این صورت نتیجه عکس حاصل خواهد شد بلکه می‌توان از لحظه ورود تا لحظه خروج گردشگر از کشور به انحای مختلف شغل و درآمد ایجاد کرد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بهداشت و درمان، توریسم، حوزه بهداشت و درمان