در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

ارجاع مجدد طرح اصلاح قانون انتخابات به کمیسیون شوراها

نمایندگان مردم در خانه ملت طرح اصلاح قانون انتخابات را برای بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع کردند.

 خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی روز یکشنبه ( 26 اسفند) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی گزارش ارجاعی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، طرح مذکور را با 131 رأی موافق، 31 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 197 نماینده حاضر در صحن برای بررسی بیشتر به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع دادند.

براساس این گزارش نمایندگان پس از رد پیشنهاداتی درخصوص حذف ماده 5 طرح مذکور، برای رفع ابهام از این ماده که درخصوص شرایط ارائه فهرست انتخاباتی توسط احزاب و جبهه ها و همچنین اختصاص سهمی از فهرست به کاندیداهای خانم بود، آن را به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع دادند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از هیات رئیسه کمیسیون شوراها برای تدوین طرح مذکور، گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درخصوص طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس را دارای برخی ابهامات دانست و تصریح کرد: برای تناسبی شدن طرح مذکور و همچنین رفع برخی ایرادات، ضرورت دارد که کمیسیون بار دیگر به این موضوع رسیدگی کند تا نمایندگان با وقوف کامل بتوانند در این باره تصمیم بگیرند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، صحن علنی