عابدی مطرح کرد ؛

تصویب طرح تشکیل سازمان ملی جوانان

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تصویب طرح تشکیل سازمان ملی جوانان گفت: مشکلات جوانان از جمله بیکاری و ازدواج نیازمند ساختاری چابک و مستقل است تا ضمن پیگیری امور به رفع چالش های مربوط به سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت در این حوزه بپردازد.

 خانه ملت؛ حیدر علی عابدی در تشریح دستورکار ( یک شنبه 18 فروردین ماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور نصرالله بازوند معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمجانی از صندوق بازنشستگی کشور، ناجی از دیوان محاسبات، رحیم اردلان معاون اداری و مالی سازمان تامین‌اجتماعی خبر داد و گفت: جلسه ابتدایی کمیسیون بهداشت و درمان در خصوص استماع گزارش مسئولان دیوان محاسبات کشور در خصوص عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و سازمان بهزیستی بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دیوان محاسبات گزارشی از نحوه هزینه کرد بودجه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه کرد و افزود: نحوه هزینه کرد بودجه در بسیاری از موارد مطابق با قانون و مقررات بود اما در برخی از موارد مانند همسان سازی حقوق بازنشستگان زیر 2 میلیون تومان و همچنین در خصوص منابع و مصارف سهم درمان سازمان تامین اجتماعی نیاز به توضیح بیشتری داشت بنابر این مقرر شد سازمان بازنشستگی کشور و سازمان تامین اجتماعی گزارش کامل، مکتوب و رسمی را در این رابطه تهیه و به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارائه کنند.

تصویب طرح تشکیل سازمان ملی جوانان

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: جلسه دوم کمیسیون بهداشت و درمان در خصوص طرح انتزاع امور جوانان از وزارت ورزش و جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان بود که با امضای 88 نفر از نمایندگان در کمیسیون بهداشت به عنوان یک کمیسیون فرعی مطرح شد و پس از بررسی و ارزیابی ابعاد مختلف آن به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی موجب به حاشیه و انزوا رفتن امور جوانان کشور شده است خاطر نشان کرد: مشکلات جوانان از جمله بیکاری و ازدواج نیازمند ساختاری چابک و مستقل است تا ضمن پیگیری امور به رفع چالش‌های مربوط به سیاست‌گذاری، برنامه ریزی و نظارت در این حوزه بپردازد. /
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، جوانان، حوزه جوانان، سازمان ملی جوانان