کوهکن مطرح کرد؛

ایران به تعهدات برجامی خود پایبند بوده است

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:استقرار نسل جدید سانتریفیوژ های بومی نشان می دهد ایران هر لحظه اراده کند توان توسعه فن آوری هسته ای را دارد.

 خانه ملت؛ محسن کوهکن خاطر نشان کرد:آژانس بارها اعلام کرده ایران به تعهدات برجامی خود پایبند بوده و در همان چارچوب گام بلندی در به کار گیری نسل جدید سانتریفیوژهای برداشته"IR6" و نشان داد توان استفاده کردن از ظرفیت خالی خود در بخش هسته ای صلح آمیز را دارد.

وی افزود: بالاتر از قانون ما حکم شرعی و حکومتی حرمت ساخت و استفاده از سلاح هسته ای را داریم اما این به معنای این نیست که از حق قطعی و اساسی خود برای بهره گیری از فن آوری هسته ای دست می کشیم و اگر آمریکایی ها مسیر خود را اصلاح نکنند باید منتظر فعالیت گسترده تری از ایران باشند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این قدمی است در این مسیر که آمریکایی ها بدانند توان ایجاد خلل و مشکل در ویژگی ها و توانمندی جمهوری اسلامی را ندارند و باید واقعیت نظام مارا بپذیرند و محکوم به این هستند که راه تعامل با نظام جمهوری اسلامی را پیدا کنند چراکه مسیر دشمنی با جمهوری اسلامی پاسخ عکس می دهد.
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، سلاح هسته ای