خبر

مسیر شما: اخبار همه کشور ها باید به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارند
همه کشور ها باید به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارند

عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در واکنش به قراردادن سپاه جزء گروه های تروریستی گفت: رد پای نظام فکری آمریکا در همه حرکت های تروریستی و جنایت های بین المللی قابل مشاهده است.

خانه ملت؛  بهمن طاهرخانی در نشست علنی نوبت عصر (سه شنبه ( 20 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ولادت با سعادت امام حسین (ع) را که امام مکتب شهادت و حرّیت بوده و مقارن با روز پاسدار است، خدمت ملت بزرگ و حماسه ساز ایران اسلامی، همکاران گرامی به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تبریک عرض می‌کنم. همچنین روز ایثار و جانبازی را به همه ایثارگران تبریک عرض می‌کنم.

نماینده مردم تاکستان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بارش باران که یک نعمت الهی است، موجب خوشحالی مردم ایران به ویژه کشاورزان در سراسر کشور شده و بخشی از مشکلات آبی ما را نیز مرتفع کرد، افزود: متاسفانه به دلیل مدیریت‌های غلط طی سالیان متمادی بر حفظ طبیعت، محیط زیست و مسیر رودخانه‌ها شیرینی این بارش‌ها را به کام ملت ایران تلخ کرد. در این حوادث تعدادی از هموطنانمان را از دست دادیم و بسیاری از مردم در شهر‌های مختلف از جمله در استان قزوین و به ویژه در حوزه انتخابی‌ام شهرستان تاکستان دچار خسارت‌های سنگینی شدند.

طاهرخانی با بیان اینکه خسارت‌های سنگینی به مردم استان خوزستان، لرستان، گلستان و مازنداران وارد شده است، ادامه داد: دولت باید فکر عاجلی برای رفع مشکلات مردم و تامین خسارت مردم پی‌ریزی کند تا مردم بیشتر از این در زجر و اندوه نباشند.

رفتار ترامپ نابخردانه و خلاف همه قواعد و اصول بین الملل بود/ همه کشور‌ها باید به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در واکنش به قراردادن سپاه جزء گروه‌های تروریستی گفت: رفتار ترامپ نابخردانه و خلاف همه قواعد و اصول بین الملل بود، اصول قانون اساسی اصول حاکمیتی همه کشورها است و جایگاه نهادها و تاسیسات حاکمیتی را مشخص می‌کند، به همین سیاق در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز از لحاظ قواعد بین المللی قانون اساسی وجود دارد که کشورهای دیگر باید به آن احترام بگذارند، به موجب اصل 150 قانون اساسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی حاکمیتی است که برای دفاع از استقلال کشور، حفظ تمامیت ارضی و امنیت مردم در کشور تاسیس شده است.

رد پای نظام فکری آمریکا در همه حرکت‌های تروریستی دنیا قابل مشاهده است

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: آمریکایی‌ها خودشان پشتیبان همه حرکت‌های تروریستی در دنیا بوده‌اند و هر جنایتی در دنیا اعم از سقوط تمام دولت‌های ملی و حمایت از تروریست ها حتما رد پایی از سرمایه ها و یا نظام فکری آمریکا در آن وجود داشته است. دولت‌های آمریکایی از مردم جنایت کاری تشکیل شدکه به آن سرزمین تبعید شده بودند، در واقع این سرزمین سرخ پوست‌ها بود که قرن ها در انجا زندگی می‌کردند، بومیانی که سرزمین و خاک آمریکا متعلق به آنها بود، ولی با کشتارهای فجیعی که نسبت به سرخ پوستان به راه انداختند، بر این سرزمین تسلط پیدا کردند.

وی تاکید کرد: بومیان آمریکایی و سیاه پوستان هیچ نقشی در نظام حاکمیتی و اداری آمریکا ندارند، ما نباید از دولتی که نسبت به جمعیت خودشان چنین جنایاتی انجام می‌دهد انتظار دلسوزی داشته باشیم.ما نباید از دولتی که دائماً پشتیبان جنایت کارهای بین المللی بوده انتظار داشته باشیم برایمان دل بسوزاند. نظامی که می‌خواهد بر روی پاهای خودش بایستد و مستقل باشد، نظامی که مبتنی بر افکار بلند دینی و انسانی است. بنابر این آمریکایی ها باید چنینی حرکت‌هایی را نشان بدهند.

بی تردید با درایت مسئولان و هوشیاری مقام معظم رهبری این توطئه نیز خنثی خواهد شد

طاهرخانی اظهار کرد: ما باید هوشیار و بیدار باشیم، سیاستمداران، مدیران کشوری و سیاستگذاران کلان کشوری و بین المللی ما باید به دنبال رهیافت اموری باشند که بتوانیم در مقابل توطئه آنها بایستیم، بی تردید با درایت مسئولان و هوشیاری مقام معظم رهبری این توطئه نیز خنثی خواهد شد و سپاه پاسداران و سایر نیروهای مسلح ما درخشان برای دفاع از مردم عمل خواهند کرد.

دولت اقدام عاجلی برای رفع نگرانی مردم سیل زده داشته باشد

عضوکمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: شهرستان تاکستان و روستاهای این شهرستان در سیل اخیر خسارت‌های بسیار زیادی دیده‌اند. از دولت و دولتمردان انتظار داریم اقدام عاجلی برای رفع نگرانی مردم داشته باشد. ما در منطقه‌مان هنوز گرفتار بحث اشتغال هستیم، جوان‌های ما بیکار هستند. در صورتی که ما در سال 97 چندین بار از دولت با جمع امضا از نمایندگان خواستیم مشکلات مربوط به امهال وام ها را حل کرده و حقوق مربوط به بیمه را بپردازد، اما متاسفانه تاکنون اقدام مثبتی انجام نشده است و کماکان مردم ما منتظر هستند، ما انتظار داریم دولت برای صندوق توسعه کشمش نسبت به تعهداتش عمل کرده و نقدینگی خودش را به صندوق کشمش واریز کند و همچنین بحث آبیاری قطره‌ای و علمی را تقویت کند تا کشاورزی تاکستان که در کشور نمونه است، پا برجا بماند و کشاورزان امید بیشتری برای رقابت در امور تولیدی داشته باشند. /

نظر شما
مشخصات خبر