فولادگر مطرح کرد ؛

مباحث اقتصادی، اولویت اساسی مسئولان در کشور

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس تاکید کرد: رونق تولید کشور در گرو رفع موانع تولید و بهبود مستمر محیط کسب و کار می باشد.

خانه ملت؛  حمیدرضا فولادگر در نشست علنی سه شنبه ( 20 فروردین ماه) در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین (ع) گفت: اقدام جاهلانه، احمقانه و صهیونیست پسند آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مقارن با روز پاسدار را محکوم می نماییم؛ درحالیکه سپاه پاسداران بزرگ ترین نیروی ضد تروریسم در منطقه بوده و در مبارزه با خطرناک ترین گروه های تروریستی نظیر داعش، شهدای زیادی را تقدیم اسلام، صلح و امنیت منطقه کرده است و هم اکنون به عنوان مردمی ترین نهاد کشور، مشغول خدمت رسانی به مردم و مناطق آسیب دیده از سیل می باشد.

وحدت و انسجام مسئولان و مردم؛ رمز پیروزی بر استکبار جهانی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز مجلس شورای اسلامی نمایش بی نظیری از وحدت، از خود نشان داد و اعلام کرد که همگی سپاهی هستیم و در مقابل تهدیدهای آمریکا، یکپارچه ایستاده ایم و بهترین شیوه برای مقابله با تهدیدهای خارجی و نیز حل مشکلات داخلی، انسجام و وحدت در مواضع انقلاب اسلامی است.

عدم تکمیل زیرساخت ها و عدم اجرای طرح ها و پروژه ها؛ عامل اصلی وقوع سیل در کشور

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: در آغاز سال جدید، کشور مواجه با بارش های کم نظیر و نزول رحمت الهی بود که البته با حوادث ویرانگر سیل نیز همراه گردید. عدم تکمیل زیرساخت ها و عدم اجرای طرح ها و پروژه هایی نظیر آبخیزداری، آبخوان داری و زه کشی از یک طرف و تخریب های خاک، محیط زیست و موانع طبیعی از طرف دیگر، شیرینی برخورداری از نزولات رحمت الهی را برای برخی ازمردم کشورمان تلخ نمود که امید است با جبران این نقایص و برخورد با مقصرین و نیز توجه بیشتر به منابع طبیعی، محیط زیست و ایجاد زیرساخت های لازم از تکرار این حوادث جلوگیری گردد.

وی بیان کرد: هم چنین با مدیریت صحیح منابع آب، اجازه ندهیم در بخشی از کشور میلیاردها متر مکعب آب رهاسازی شود تا مردم در برخی از مناطق کشور محتاج چند میلیون متر مکعب آب باشند. آیا علی رغم بارندگی، از خود پرسیده ایم که چرا رودخانه زاینده رود به میزان یک سوم نیز پر نشده است و چرا تالاب گاوخونی پر نشده است؟ از مردم شریف حوزه انتخابیه خود، شهر اصفهان درخواست دارم ضمن شکر و سپاس به درگاه الهی، همچنان صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب را در بخش های کشاورزی، شرب، بهداشت و صنعت در دستور کار خود قرار داده و زمینه حل مشکلات آب آشامیدنی در تابستان و برخورداری از آب کشاورزی در سال زراعی آینده را فراهم نمایند.

فولادگر ادامه داد: از مسئولان مصرانه درخواست می شود؛ همچنان حل مشکلات آب را از طریق احیای رژیم حقوقی زاینده رود و نیز مدیریت مصرف و بهینه سازی مصرف و اجرای طرح های قانونی انتقال آب را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از اقدامات نهاد های نظامی، انتظامی، امدادی، دستگاه های اجرایی، نیروهای مردمی، بسیج و عموم مردم شریف در کمک رسانی به مردم عزیز سیل زده تشکر نموده و به بازماندگان از دست رفتگان تسلیت و برای مجروحان شفای عاجل آرزومندیم که امید است؛ هرچه سریعتر مشکلات مردم حل شده و بازسازی مناطق آغاز گردد و هم چنین باید گفت که استان اصفهان به عنوان استان معین در عرصه خدمت به استان های لرستان، خوزستان و مناطق دیگر فعالانه حضور یافت.

مباحث اقتصادی، اولویت اساسی مسئولان در کشور

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: امسال در عرصه عناوین سال های اخیر، نامگذاری به موضوع اقتصادی اختصاص یافت و از سوی رهبری معظم، سال 98، سال رونق تولید نام گرفت و بیانگر این است که در وهله اول گرچه موضوعات اجتماعی و فرهنگی و نیز امور سیاسی در شرایط حاضر، همگی از اهمیت فراوانی برخوردار است، اما همچنان اولویت اول مسئولان کشور بحث اقتصاد است.

فولادگر گفت: از نظر دیدگاه ها و مکاتب اقتصادی مختلف، رونق تولید، مهم ترین و کارآمد ترین روش در حل مشکلات اقتصادی است که باعث حل شدن موضوع اشتغال و بیکاری و نیز حل مسائل معیشتی مردم می شود و حتی بهترین راه برون رفت از شرایط رکود تورمی فعلی، رونق تولید به شمار می رود.

وی افزود: افزایش تولید ناخالص ملی که به تقویت پول ملی نیز می انجامد و هم چنین مردمی کردن اقتصاد و به میدان آوردن بخش خصوصی در گرو حمایت از رونق تولید استو همچنین در خصوص اقداماتی که در مجلس برای رونق تولید می توان انجام داد؛ از روز اول کاری در مجلس در کمیسیون ویژه موضوع رونق تولید را در دستور کار قرار دادیم و در روز گذشته با نمایندگان تشکل های اقتصادی و بخش خصوصی جلسه ای برگزار کردیم و راهکارهای حمایت از رونق تولید را مورد بررسی قرار دادیم و نتایجی را بدست آوردیم.

باید از تمام امکانات و توان کشور در جهت رونق تولید استفاده کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: دو گروه فعالیت را می توان در بحث حمایت از رونق تولید دسته بندی کرد؛ گروه اول اقدامات حمایتی است که شاید به اندازه کافی در این زمینه قانون وجود داشته باشد و نیازی به قانونگذاری جدید نیست که در این راستا؛ حمایت های مالیاتی، بانکی، بیمه ای، گمرکی و از این قبیل که در اینجا باید کار نظارتی صورت گیرد و علت عدم اجرای قوانین موجود را بررسی کرده و آسیب شناسی کرد.

وی افزود: گروه دوم اقداماتی از نوع رفع موانع تولید و بهبود مستمر محیط کسب و کار ، مقررات زدایی، تنقیح قوانین و مقرراتی باشد که شاید موثرتر از اقدامات گروه اول باشد. کمیسیون ویژه هم اکنون این نوع فعالیت ها را در دستور کار قرار داده و به زودی گزارش نظارتی خویش را در زمینه راهکارهای بهبود ارتقای رتبه ایران در فضای جهانی کسب و کار و نیز راه های بهبود مولفه های محیطی کسب و کار را در مجلس مطرح خواهد کرد و اولین گزارش از نحوه اجرای قانون رفع موانع تولید را نیز در نوبت قرائت در صحن علنی دارد که پیشنهاد می کنیم مجلس و کمیسیون های تخصصی ذی ربط و مرکز پژوهش ها آنها را در اولویت قرار دهد.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی خاطرنشان کرد: بخشی دیگر از اقداماتی که مستلزم رونق تولید است، در گرو اصلاحات ساختاری است؛ اصلاح ساختار بانکی و بانکداری اسلامی، اصلاح ساختار بازرگانی با تسهیل قانون تجارت، اصلاح نظام اداری با کاهش تصدی دولت با تصویب قانون خدمات کشوری و از این قبیل اقدامات که در یک سال باقی مانده از مجلس دهم می تواند ما را به سرمنزل مقصود برساند و همچنان نظارت موثر و کارآمد، بایستی در اولویت مجلس دهم قرار گیرد./

برچسب ها

آمریکا، احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، تحریم، تحریم اقتصادی، تروریست ها، سپاه، سپاه پاسداران