خجسته مطرح کرد ؛

جمهوری اسلامی در طراحی و ساخت هر نوع سانتریفیوژ خودکفا است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می گوید: جمهوری اسلامی در طراحی و ساخت هر نوع سانتریفیوژ خودکفا است.

خانه ملت؛ امیر خجسته با اشاره به موضوع نصب زنجیره میانی سانتریفیوژ پیشرفته IR6 در سایت هسته‌ای شهید احمدی روشن ( نطنز) گفت: آمریکا در موضوع برجام پشت پا زد و از اول هم می‌دانستیم که هیچ تعهدی نسبت به برجام ندارد و نسبت به هیچ تعهد بین المللی ندارد.

وی با بیان اینکه آمریکا همه تعهدها و قراردادها را نقض می کند،افزود:ترامپ حیوانی وحشی است که به هیچ قرارداد بین المللی پایبند نیست.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با تاکید براینکه باید از همه ابزارهایمان برای مقابله با تصمیمات خصمانه آمریکا استفاده کنیم،مطرح کرد:بازگشت تحریم‌های یکجانبه آمریکا و گستاخی اخیر آن نمی تواند به عزم جزم ایران در پیشبرد اهداف کلان صنعت هسته‌ای خللی وارد کند.

هیچ روزنه امیدی برای مذاکره با آمریکا نیست

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان اینکه آمریکا به کلی برجام را نفی کرد و البته اروپایی ها هم با ما بازی می‌کنند،ادامه داد:ما ناچار هستیم عکس العمل درست و قاطع در مقابل این موضوع داشته باشیم، موضوع هسته ای هم اقتدار اصلی کشورمان است و باید از نو شروع کنیم و سانتریفیوژها را تقویت کرده و راه بیندازیم.

عضوهیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در مقابل رفتار آمریکا حرکت عملی و اجرایی انجام دهیم، تصریح کرد:هیچ مسولی دیگر نمی تواند شک کند که آمریکا روزنه ای برای گفت و گو گذاشته باشد،آمریکا به تعهداتش عمل نمی کند و هیچ امیدی به آن نیست.هیچ روزنه امیدی برای مذاکره با آمریکا نیست و باید صنعت هسته ای کشور را تقویت کنیم؛ سانتریفیوژها یکی پس از دیگری راه خواهد افتاد./


 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، انرژی هسته ای، تحریم اقتصادی، تحریم ها، تروریست ها، توافق جامع هسته ای، توافق هسته ای، سپاه پاسداران، قضیه هسته ای ایران